ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آخرین کلیپهای اعتصاب سراسری شهرهای کردستان در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی ۲۱ شهریور

آخرین کلیپهای اعتصاب سراسری شهرهای کردستان در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی ۲۱ شهریور

ایران – اجتماعی

اعتصاب سراسری شهرهای کردستان در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی آخرین کلیپها ۲۱ شهریور

امروز چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، مردم کردستان در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کرد و موشک باران مقرات حزب دمکرات در عمق خاک اقلیم کردستان دست به اعتصاب سراسری زدند.
مردم کردستان در شهرهای سنندج، ارومیه، مریوان، سروآباد، سقز، مهاباد، بوکان، نقدە، بانه، پاوه، کامیاران، سردشت، پیرانشهر و اشنویه با بستن مغازه‌های خود به این فراخوان مرکز همکاری احزاب کردستان ایران پاسخ مثبت داده‌اند.
در شهر کرمانشاه نیز در همبستگی با مردم شهرهای کردستان مغازه ها در اعتصاب هستند.نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در واکنش به اعتصاب عمومی مردم کردستان، مغازه‌ها را با اسپری علامتگذاری کرده‌اند.

همچنین نیروهای اطلاعاتی فضای امنیتی را بر شهرهای اشنویه و بانه حاکم و با تهدید مغازه‌داران اعتصابی درصدد پایان دادن به این اعتصاب هستند.

برخی گزارشات حاکی است که نیروهای اطلاعاتی اقدام به بازداشت تعدادی از شهروندان در شهرهای اشنویه و سنندج و سایر شهرها نموده‌اند تا به خیال خود با ایجاد فضای بگیر و ببند و رعب و وحشت، مانع از گسترش اعتصاب شوند.

نیروهای لباس شخصی وابسته به اداره اطلاعات مریوان امروز چهارشنبه سه فعال مدنی به نام‌های سوران دانشور، آرام فتحی و مسلم بهرامی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

اعتصاب سراسری
اعتصاب سراسری شهرهای کردستان در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment