ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > مجموعه ۶ کلیپ از اعتصاب سراسری در بانه ، پیرانشهر و سردشت ، شنبه ۵ اسفندماه

مجموعه ۶ کلیپ از اعتصاب سراسری در بانه ، پیرانشهر و سردشت ، شنبه ۵ اسفندماه

ایران ـ اجتماعی 

مجموعه کلیپهای اعتصاب سراسری در بانه ، پیرانشهر و سردشت ، شنبه ۵ اسفندماه 

براساس گزارشات رسیده، از صبح امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ اعتصاب عمومی گسترده در شهرهای فوق شروع شد. طبق همین گزارشات از صبح امروز عموم مغازه ها در شهرهای فوق بسته‌اند و اعتصاب گسترده‌ای شکل گرفته است.

مقامات کشوری برای جلوگیری از حرکت اعتراضی اعتصاب عمومی، اقدام به پخش شایعاتی در منطقه نمود که بر مبنای این شایعات قرار است مرزها بزودی باز شوند. اما مردم منطقه فریب این وعده‌ها را نخورده و از صبح امروز و براساس فراخوان قبلی اعتصـاب عمومی را استارت زدند. در شهرهای بانه و سردشت و مریوان همه مغازه‌های شهر بسته شده اند. عکس و فیلم‌های رسیده از منطقه، نشان می‌دهد که فراخوان اعتصـاب عمومی با اقبال گسترده مردم منطقه روبرو شده و شهرهای بانه، سردشت و مریوان کاملأ تعطیل هستند.

بدنبال شروع اعتصاب عمومی در شهر بانه ، از صبح امروز نیروهای امنیتی و انتظامی، محوطه فرمانداری شهر را اشغال کرده و برای مقابله با هر نوع اعتراض مردمی در فرمانداری مستقر شدند.

خواسته مردم باز شدن دوباره مرزها با اقلیم کردستان می‌باشد تا بتوانند به کسب و کار خود بپردازند و در آستانه سال نو برسفره‌های همیشه خالیشان نان و غذا بگذارند و احیانأ برای کودکانشان عیدی تهیه کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment