ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی اصفهان و اعتراض کارگران شرکت ملی حفاری و خط ۶مترو

اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی اصفهان و اعتراض کارگران شرکت ملی حفاری و خط ۶مترو

اعتصاب
ایران ـ کارگری

اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی اصفهان و اعتراض کارگران شرکت ملی حفاری و خط ۶مترو

 اعتصاب رانندگان اتوبوس درون‌شهری اصفهان

اعتصاب رانندگان اتوبوس درون شهری اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت حق بیمه خود صورت گرفت. روز یکشنبه‌ ۱۰تیرماه ۱۳۹۷ در اعتراض به عدم تحقق وعده‌ شهرداری و استانداری اصفهان مبنی بر پرداخت حق بیمه معوقه رانندگان، مقابل شهرداری اصفهان تجمع کردند. این تجمع به فراخوان شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان برگزار شد.

رانندگان اتوبوس درون‌شهری دست از کار کشیده و اتوبوس‌هایشان را مقابل ساختمان اصلی شهرداری اصفهان پارک کردند. رانندگان اتوبوسرانی اصفهان زمستان سال گذشته نیز اعتصاب کردند. حال با گذشت سه ماه از سال ۱۳۹۷، رانندگان اتوبوس‌های دورن شهری اصفهان، همچنان برای تمدید دفترچه‌های بیمه با مشکل روبرو هستند.

لازم به ذکر است که رانندگان اتوبوسرانی اصفهان زمستان سال ۱۳۹۶ نیز اعتصاب کردند. رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان دی‌ماه سال گذشته گفته بود که به دلیل عدم پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما، تامین اجتماعی دفترچه درمانی کارگران را تمدید اعتبار نمی‌کند.

اعتراض کارگران خط ۶ مترو نسبت به عدم دریافت حقوق خود از سال ۹۶

بنا به گزارش دریافتی، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران اظهار داشت که از سال ۱۳۹۶ تاکنون، حقوق و دستمزد کارگران خط ۶ مترو پرداخت نشده است. وی تایید کرده است که این افراد قطعاً در شرایط فعلی با مشکلات جدی مواجه هستند.

اعتراض کارگران شرکت ملی حفاری ایران نسبت به معوقات مزدی

کارگران شاغل در شرکت ملی حفاری ایران از معوقات مزدی خردادماه خود خبر دادند، مدیر امور مالی شرکت ملی حفاری ایران، تعداد کارکنان شرکت اعم از رسمی، پیمانکاری و قراردادی را بالغ بر ۱۷ هزار نفر عنوان کرد. در عین حال، کارکنان رسمی شرکت ملی حفاری ایران، اعلام کرده بودند که هنوز حقوق خرداد ماه خود را دریافت نکرده‌اند. این کارگران گفتند که تاخیر در پرداخت دستمزد و مزایای مزدی، زندگی روزمره ما را با اختلال مواجه می‌سازد و برایمان مشکل‌ساز می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment