ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب و اعتراض رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی بروجرد ؛ سه‌شنبه ۱۷ بهمن

اعتصاب و اعتراض رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی بروجرد ؛ سه‌شنبه ۱۷ بهمن

اعتضاب رانندگان اتوبوس بروجرد
ایران – کارگری

اعتصاب و اعتراض رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی بروجرد ؛ سه‌شنبه ۱۷ بهمن

بنا به خبرهای دریافتی روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه جمعی از رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی بروجرد با پارک اتوبوس های خود در خیابان خمینی این شهر خواستار تسریع در پرداخت حقوق معوقه، واریز شدن مستقیم مبالغ بلیط ها به حساب خود و ساماندهی وضعیت خطوط مسافربری شدند

خبرگزاریها گزارش کردند که  این رانندگان با تعطیل کردن خطوط واحد اتوبوسرانی عنوان نمودند: پول های دستگاه کارتخوان نصب شده در اتوبوس های شرکت واحد بخش خصوصی به طور مستقیم به حساب آنها واریز نمی شود لذا همواره از سازمان اتوبوس رانی طلب دارند.
به گزارش رسانه‌ها رئیس سازمان حمل و نقل ومسافربری بروجرد در این باره گفت: با نصب دستگاه های جدید در اتوبوس ها مشکل رانندگان برطرف می شود.
محمد چاقویی افزود: هزینه های بلیط مسافران در تعدادی از اتوبوس های بخش خصوصی در اواخر سال قبل و ابتدای امسال به حساب رانندگان واریز نمی شد که این موضوع به صورت جدی درحال پیگیری است.
وی اظهار کرد: درحالیکه از شهریور ماه امسال تاکنون حقوق کارکنان هر ماه واریز شده است ولی رانندگان اتوبوس حدود چهار ماه حقوق معوقه دارند.
رئیس سازمان حمل و نقل و مسافربری بروجرد افزود: از امروز به صورت پایلوت بر روی تعدادی از اتوبوس ها دستگاه جدید نصب شده که بعد از رفع نواقص به زودی بر روی 15 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی نیز نصب می شود که با این کار، هزینه های این دستگاه به حساب شخصی آنها واریز خواهد شد.
وی گفت: 100 دستگاه اتوبوس در بروجرد فعالیت دارد که 50 دستگاه مربوط به بخش خصوصی است و در تلاشیم تا مشکل طلب آنها برطرف شود.

بنظر می‌رسد که مشکل حقوق معوقه در جمهوری اسلامی خاص یک طبقه و یک قشر مثل کارگران زحمتکش و شریف نیست و پرستاران، رانندگان، کارمندان و کارگران شهرداری را نیز در بر می‌گیرد.

تنها لایه‌های بالایی حاکمیت و ارگانهای نظامی و امنیتی هستند که علاوه بر دست داشتن در سریال اختلاس های میلیاردی، حقوق های نجومی خود را نیز هرماه به‌موقع دریافت می‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment