ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب سراسری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ساعاتی قبل از سال تحویل

اعتصاب سراسری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ساعاتی قبل از سال تحویل

اعتصاب در هفت تپه
ایران ـ کارگری

اعتصاب سراسری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ساعاتی قبل از سال تحویل

مطابق خبر رسانه‌ها در اینترنت، امروز سه شنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶، در شب عید، کارگران تمام بخش‌های شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم تحقق وعده‌های داده شده در محوطه شرکت در حال جمع شدن هستند و از دیشب اعتصاب کارگران شیفت بعد از ظهر شروع شده است.

این خبر می‌افزاید که کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، صبح روز سه‌شنبه به نشانه اعتراض کوره بخار را نیز خاموش کرده‌اند.

گزاراشات رسیده حاکی‌ است که در هفته گذشته با دخالت شورای تامین و دادن وعده پرداخت یک ماه حقوق و عیدی و پاداش در ۲۸ اسفند ماه، دست از اعتصاب یک هفته‌ایی خود کشیدند و شروع بکار کردند. اما تا لحظه تنظیم این گزارش ـ حدود ساعت ۱۰ صبح ۲۹ اسفند ـ حقوق دی‌ماه به طور کامل پرداخت نشده است و بابت عیدی فقط به حساب برخی از کارگران نفری ۵۰۰ هزار تومان واریز شده است .

به همین دلیل خشم کارگران به جان آمده از این همه وعده‌های مکرر دروغین در شب گذشته با اعتصاب در قسمت کارخانه بروز کرد و سپس نی‌برهای رسمی درب دروازه‌های ورودی نی به شرکت نیشکر هفت‌تپه را بستند.

روز سه‌شنبه نیز بقیه بخش‌های شرکت نیشکر دست از کار کشیدند و در جلو دفتر مدیریت تجمع نمودند و کوره بخار را خاموش کردند.

کارگران می‌گویند مسئولینی که میانجیگری کردند و باعث شدند آنان حق خودشان را در ماه‌های گذشته از کارفرما نتوانند بگیرند، باید پاسخگو باشند و تمام حق و حقوشان را پرداخت کنند.

یادآوری می‌شود که اعتراض و اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در سالی که آخرین روز آن را پشت سر می‌گذاریم در صدر خبرهای کارگری ایران بود. انگیزه و ریشه اعتراضات این کارگران و سایر بخش‌های جامعه کارگری ایران نه مثل سایر کشورهای جهان درخواست افزایش حقوق بوده است و نه کمبود و یا نبود حداقل‌های خدمات رفاهی و درمانی؛ بلکه اعتراض به عدم پرداخت معوقات چندین ماهه خود و یا اخراج‌های ظالمانه‌ای که تحت سیاست تعدیل بر آنها روا می‌داشتند؛ سیاستی که همچون چکشی معلق بر بالای سر کارگران ایران با هدف نسق‌کشی، نگه داشته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment