اعتصاب در مریوان در اعتراض بسته بودن مرزها و همبستگی با شهرهای دیگر اول‌اردیبهشت +کلیپ - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب در مریوان در اعتراض بسته بودن مرزها و همبستگی با شهرهای دیگر اول‌اردیبهشت +کلیپ

اعتصاب در مریوان در اعتراض بسته بودن مرزها و همبستگی با شهرهای دیگر اول‌اردیبهشت +کلیپ

مریوان
ایران – اجتماعی

ادامه اعتصاب در مریوان در اعتراض بسته بودن مرزها و همبستگی با شهرهای دیگر + کلیپ

امروز ۱ اردیبهشت ماه، برای چندمین روز متوالی بازاریان مریوان ، در اعتراض به بسته شدن مرزهای غربی کشور، مغازه‌های خود را تعطیل کردند.
امروز شنبه برای چندمین روز متوالی است که برخی مغازه‌داران مریوانی مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند؛ هم‌زمان در دیگر شهرهای مرزی مانند بانه نیز این اعتراضات تداوم دارد.

یک مغازه‌دار بازار مریوان در این رابطه اظهار کرد: با بستن مرزهای کولبری و اعمال تعرفه‌های جدید، عملاً اگر مغازه‌هایمان هم باز باشد کاسبی چندانی نداریم، پس ترجیح می‌دهیم در خانه بمانیم و کار نکنیم.
یادآوری می‌شود که در ما‌ه‌های پایانی سال گذشته، دولت اقدام به بستن مرزهای کولبری در غرب کشور کرد، این تصمیم نه تنها کولبران را ناراضی کرده‌است بلکه به اعتراض تعدادی از مغازه‌داران نیز انجامیده ‌است.

در همین رابطه در هفته‌های اخیر نمایندگان مجلس از جمله رسول خضری (نماینده پیرانشهر) و محسن بیگلری (نماینده بانه) نیز به این تصمیم دولت اعتراض کرده‌ و گفتند: این تصمیم به بیکاری هزاران نفر می‌انجامد و زندگی مردم مناطق مرزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
معترضان نیز اعلام کرده‌اند که بسته شدن معابر کولبری باعث بیکاری کولبران و ایجاد مشکل برای مغازه داران شده است.


محسن بیگلری، نماینده بانه در مجلس، در اعتراض به بسته‌ شدن مرزهای غربی کشور گفته است: « از آنجا که در مناطق غرب ایران، مشاغل جایگزین وجود ندارد، بسته شدن این مرزها، اشتغال مردم محلی را با مشکل مواجه می‌کند و نه تنها کولبران، بلکه کاسبکاران محلی نیز ضرر می‌کنند. »

این اعتراضات از روزهای ابتدایی فروردین ماه آغاز شد اما به مرور گسترده‌تر شد به طوری که بازاریان شهرستان‌های پیرانشهر، بوکان، بانه و سقز نیز روز آخر هفته گذشته «با بستن مغازه‌ها و پهن کردن سفره خالی به این اعتصاب پیوستند. »

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment