ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب حمیدرضا امینی در اعتراض به تبعید خود از اوین به زندان فشافویه

اعتصاب حمیدرضا امینی در اعتراض به تبعید خود از اوین به زندان فشافویه

حمیدرضا امینی
ایران ـ اجتماعی 

اعتصاب حمیدرضا امینی در اعتراض به تبعید خود از اوین به زندان فشافویه

خانم سودابه نامدار زنگنه همسر حمیدرضا امینی: «اگر بلایی سرش بیاورند خودم و بچه‌هایم را جلوی اوین آتش می‌زنم.»

مطابق گزارش مندرج در رسانه‌ها، حمیدرضا امینی ، مدیر کانال‌ تلگرامی آریوبرزن که از روز شنبه ۱۱ آذرماه 1396 به اتهام اهانت به مقدسات و مقامات جمهوری‌اسلامی و همچنین نشر اکاذیب، زندانی شده است، از شنبه ۲۸ بهمن‌، در اعتراض به تبعید غیرقانونی خود از زندان اوین به زندان بخش فشافویه از شهرستان ری، اعتصاب کرده است.

به نقل از خانم سودابه نامدار‌زنگنه (همسر حمیدرضا امینی)، وی پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی به «بند دو الف» زندان اوین ـ که تحت کنترل اطلاعات سپاه می‌باشد ـ منتقل شده است. نیروهای امنیتی بدنبال دستگیری همسر خانم نامدارزنگنه، اقدام به ضبط تلفن همراه و کامپیوتر شخصی آقای امینی می‌کنند. بعد از پیگیری‌های بعدی مشخص می‌شود که او در «بند دو الف» سپاه واقع در زندان اوین به صورت انفرادی زندانی شده است. همچنین اجازه‌ی ملاقات با وی را نیز به بهانه شرایط بازجویی، از او سلب می‌کنند.

یا برمی‌گردم اوین و به خواسته‌ام می‌رسم، یا می‌میرم و جسدم بیرون می‌آید.”حمیدرضا امینی

در این گزارش آمده است که مقامات قضائیه مراجعات مکرر همسر حمیدرضا در طی مدت بازداشت به دادگاه را بی پاسخ گذاشته‌اند. به او مرتب گفته می‌شده که برو خانه و منتظر باش و حرفی نزن؛ اگر بخواهی حرفی بزنی برای خودت هم بد می‌شود و خودت هم قاطی پرونده‌اش می‌شوی و به زندان می‌افتی. در تماس روز شنبه حمیدرضا با همسرش به او می‌گوید که از روز شنبه ۲۸ بهمن اقدام به اعتصاب خشک کرده است و چند بار به دلیل بد شدن حالش، او را به بهداری برده‌اند. در ادامه این گزارش آمده است که گویا آقای امینی دوشنبه شب ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ هم پس از دو بار بی‌هوشی به بهداری زندان برده‌اند و او مانع از وصل سرم به خود شده‌است. او به زندانبانان گفته است: « یا برمی‌گردم اوین و به خواسته‌ام می‌رسم، یا می‌میرم و جسدم بیرون می‌آید».

همسر حمیدرضا امینی که به شدت نگران حال همسر هست، می‌گوید: « سه ماه است او را ندیده‌ام. جان او در خطر است و از هر طریقی توانسته‌ام پیگیری کرده‌ام اما هیچ‌یک از مسئولان جواب مشخصی به من نمی‌دهند.حمیدرضا امینی

به حمید گفته‌اند باید تمامی ادمین‌های کانال تلگرامی آریوبرزن را معرفی کنی تا با تو راه بیاییم؛ پسرم آسم دارد و خودم با ماهی ۹۵۰ هزار تومان زندگی‌ام را می‌چرخانم و در این شرایط و به تنهایی آن‌قدر دستم خالی است که … (لحظاتی سکوت می‌کند و بعد گریه می‌کند)».

«اگر بلایی سرش بیاورند خودم و بچه‌هایم را جلوی اوین آتش می‌زنم.»

همسر آقای امینی ضمن تقاضای کمک از تمامی مردم آزادی‌خواه، می‌گوید: «می‌خواهم صدای من را بشنوند و به ما کمک کنند و حمید را فراموش نکنند‌؛ حمید گناهی مرتکب نشده و نباید به جرم انتقاد، این‌گونه بی‌رحمانه با زندگی ما بازی کنند. او از در این خانه سالم بیرون رفت و نمی‌توانم و طاقت ندارم بشنوم مویی از سرش کم شده است؛ حمید من باید سالم برگردد. اگر بلایی سر حمید بیاید مسئولان قضایی و نهادهای امنیتی مقصر هستند؛ اگر بلایی سرش بیاورند خودم و بچه‌هایم را جلوی اوین آتش می‌زنم.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment