ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب بازنشستگان و کارگران تولید شکر و مهندسی و مکانیکی نیشکر هفت‌تپه

اعتصاب بازنشستگان و کارگران تولید شکر و مهندسی و مکانیکی نیشکر هفت‌تپه

اعتصاب در هفت‌تپه
ایران – کارگری

اعتصاب بازنشستگان و کارگران بخش‌های تولید شکر و مهندسی و مکانیکی نیشکر هفت‌تپه

از صبح دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، کارگران بخش های کارخانه تولید شکر، مهندسی و تجهیزات مکانیکی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق آذر ماه دست از کار کشیدند.

بر اساس گزارشات رسیده،  این کارگران زحمتکش روز قبل هم دست از کار کشیده بودند اما با حضور درخشانی مدیر کارخانه و دادن وعده پرداخت حقوق آذر ماه  که قرار بود تا ظهر روز یکشنبه ۲۹ بهمن انجام شود،  به سر کارهای  خود بازگشته بودند اما امروز دوشنبه ۳۰ بهمن بدنبال عدم تحقق وعده ی داده شده توسط درخشانی، کارگران این خطوط دست از کار کشیدند و در محل کار خود تحصن کردند.

موضوع عدم پرداخت حقوق آذر ماه بیش از نیمی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و وعده‌های تو‌خالی کارفرما در حالی ادامه دارد که بدنبال قوت گرفتن خبر استعفای کاظمی قائم مقام جدید مدیر عامل شرکت، یکی از پیمانکاران عمده شرکت به نام اقبالی که با خواست کارگران از کار برکنار شده بود بار دیگر وارد شرکت شده است و همین مسئله موضوع تداوم بدعهدیهای کارفرما و تلاش برای عدم پرداخت حقوقهای معوقه کارگران را در هفته های پایانی سال دامن زده است.
اقبالی در حالی در شرکت حاضر شده است که در پی اعتصاب شش روزه کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در آذر ماه سالجاری ،کارفرما در حضور مسئولین فرمانداری و اداره کار شوش متعهد شده بود پیمانکاری اقبالی را بر چیده و با کارگران آن  قرار‌داد مستقیم منعقد کند.

روز دوشنبه در حالی کارگران بخشهای تولید شکر و مهندسی و تجهیزات مکانیکی در شرکت نیشکر هفت تپه دست به اعتصاب زدند که حدود یکصد نفر از کارگران بازنشسته شرکت نیز در اعتراض به عدم پرداخت 4 درصد سهم کارفرما به سازمان تامین اجتماعی برای تکمیل سیکل بازنشستکی شان، وارد شرکت شده و دست به تجمع در مقابل نیروگاه کارخانه با قصد قطع برق و خاموش کردن کوره کارخانه داشتند که با دخالت درخشانی و حراست از اینکار منصرف شدند.

این کارگران در حال حاضر از یک سو بدلیل بازنشستگی از شرکت حقوقی دریافت نمی‌کنند و از سوی دگیر بدلیل عدم واریز 4 درصد سهم بیمه از سوی کارفرما به حساب سازمان تامین اجتماعی، سیکل بازنشستگی شان نیز تکمیل نشده است تا برای گذران زندگی حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

طبق آخرین اخبار رسیده، با توجه به عدم پایان اعتصاب از سوی کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه و عزم و اراده آنان در تداوم اعتراضات شان، در ساعات بعد حقوق آذر ماه پرسنل کارخانه و کارگران روزمزدی به صورت پراکنده‌ در حال واریز شدن به حسابهایشان بوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment