ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب بازار بجستان نمودی دیگر از ناکارآمدی سیاست گذاری در همه سطوح

اعتصاب بازار بجستان نمودی دیگر از ناکارآمدی سیاست گذاری در همه سطوح

اعتصاب بازار بجستان
ایران – اجتماعی

اعتصاب بازار بجستان نمودی دیگر از ناکارآمدی سیاست گذاری در همه سطوح

بازاریان بجستان امروز ۹ بهمن ۱۳۹۶ در اقدامی بی سابقه با بستن مغازه های خود دست به اعتصاب زدند و خواستار حذف روزبازار یا اجرای سریع مصوبه شورای اسلامی شهر مبنی بر جابجایی بازار روز بجستان از سه شنبه به جمعه شدند.

فرماندار بجستان در پی اعتصاب بازاریان این شهرستان که با بستن درب مغازه‌های آن‌ها همراه بود، گفت: حذف روزبازار بجستان به هیچ وجه شدنی نیست.
وی، با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر بجستان مبنی بر انتقال سه شنبه بازار این شهر به روز جمعه، اظهار کرد: اجرای این کار نیاز به زمان داشته و در شرایط فعلی امکان ندارد؛ چراکه باید همه جوانب را مد نظر قرار داد و لذا در اولین جمعه از ماه اسفند شروع به کار خواهد کرد.

فرماندار بجستان با بیان اینکه شورای تأمین هیچ گونه مخالفتی با انتقال بازار روز به جمعه ندارد، افزود: انتخاب روز آن با شورای اسلامی شهر بوده و ما نیز هیچ گونه اعتراضی نسبت به این مصوبه شورای اسلامی شهر بجستان نداشته ایم.اعتصاب بازار بجستان

ابراهیمی عنوان کرد: بیش از ۱۲ سال  است روز بازار در این شهرستان دایر است و طی این سال ها مشکلاتی بین بازاریان و بازار روز بوده است که به موجب این اعتراضات یک دفعه این بازار به صورت موقت به پنج شنبه انتقال داده شد و با توجه به عدم استقبال بازاریان بجستانی مجدد به روز سه شنبه منتقل شد.

فرماندار بجستان در خصوص انتقال روزبازار به صورت دائم به روز جمعه نیز خاطرنشان کرد: این کار مشروط به رضایت مردم از جمعه بازار بوده و ما نیز برای بازاریان محدودیتی قائل نمی شویم تا بتوانید رضایت مردم را جلب کنند؛ ضمن اینکه اگر بازاریان نتوانستند رضایت مردم را جلب کنند بی شک بازارروز به حالت قبل برخواهد گشت.

لازم به تذکر است که به دلیل بی کفایتی مسئولین وعدم برنامه های اشتغال زایی اصولی درسطح کشور شغل های واسطه ای ودست فروشی برای حل مایحتاج بخشی از جامعه بصورت یک جبر ناگزیر درآمده است درحالی که درکشوری که برروی دریای نفت قرار دارد حل این معضلات بسیار ابتدایی ازاولیه ترین کارهاست .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment