اعتراض کارگران کارخانه صابون‌سازی یاس خرمشهر به ادامه بلاتکلیفی شش ساله خود - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران کارخانه صابون‌سازی یاس خرمشهر به ادامه بلاتکلیفی شش ساله خود

اعتراض کارگران کارخانه صابون‌سازی یاس خرمشهر به ادامه بلاتکلیفی شش ساله خود

اعتراض کارگران کارخانه
ایران – کارگری

اعتراض کارگران کارخانه صابون‌سازی یاس خرمشهر به ادامه بلاتکلیفی شش ساله خود

گزارش منابع کارگری در کارخانه صابون‌سازی یاس خرمشهر از اعتراض کارگران کارخانه نسبت به ادامه بلاتکلیفی آنها که ۶ سال به درازا کشیده است، حکایت دارد. در این گزارش آمده است که با توقف فعالیت تولیدی این واحد صنعتی از ابتدای سال ۱۳۹۱، حدود ۱۵۰ کارگر آن بلاتکلیف شدند.

بنا به گفته کارگران این کارخانه، از مجموع ۱۵۰ کارگر این کارخانه، حدود ۴۰ نفر بازنشسته شدند، تعدادی از آنها تسویه حساب کردند و ۶۹ کارگر  باقیمانده‌اند که همچنان بلاتکلیف هستند.

مطابق اظهار مدیر سابق شرکت پویا اقتصاد استوار، سال ۱۳۹۳ پس از اعلام ورشکستگی کارخانه «یاس خرمشهر» توسط دادگستری خرمشهر، شرکت «پویا اقتصاد استوار» در سال ۱۳۹۵ از طریق مزایده، ملک کارخانه را خریداری و کارخانه و برند «یاس خرمشهر» به هیچ شرکتی واگذار نشد و طبق قانون، کارفرما همان شرکت یاس خرمشهر است.

وی با گفتن اینکه «شرکت پویا اقتصاد استوار» خریدار ملک کارخانه “صابون‌سازی یاس خرمشهر”است نه برند آن، در رابطه با مشکلات کارگران کارخانه «صابون‌سازی یاس خرمشهر» از خود سلب مسئولیت کرد.

یکی از کارگران این واحد تولیدی می‌گوید: « در این کارخانه ۱۵۰ کارگر به طور مستقیم مشغول به کار بودند و بعد از توقف تولید در سال ۱۳۹۱، تمامی این کارگران بلاتکلیف شدند. تعدادی از کارگران علی‌رغم داشتن ۲۰ سال سابقه کار سخت ‌و‌ زیان‌آور با حداقل حقوق بازنشسته و مابقی وضعیت مشخصی ندارند.»

این کارگر معترض کارخانه یاس خرمشهر با بیان اینکه در تمامی شش سال گذشته ما خواهان از سرگیری فعالیت کارخانه بوده‌ایم، افزود: « به دلیل بی‌توجهی مسئولان صابون‌سازی؛ تا امروز موفق نشده‌ایم به کار بازگردیم و هنوز بخش زیادی از مطالباتمان معوقه باقیمانده است.»

اعتراض کارگران کارخانه صابون‌سازی یاس خرمشهر طی چند سال گذشته ادامه داشته و آنها به دفعات مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در استان خوزستان به تجمع اعتراضی روی آورده‌اند. مسئولان استانی هر بار قول پیگیری مطالبات معوقه کارگران را می‌دهند؛ اما در عمل تاکنون اتفاقی نیفتاده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment