اعتراض کارگران پروژه راه‌سازی قزوین‌ـ‌کلاچای نسبت به توقف پروژه و امنیت شغلی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران پروژه راه‌سازی قزوین‌ـ‌کلاچای نسبت به توقف پروژه و امنیت شغلی

اعتراض کارگران پروژه راه‌سازی قزوین‌ـ‌کلاچای نسبت به توقف پروژه و امنیت شغلی

ایران ـ کارگری

اعتراض کارگران پروژه راه‌سازی قزوین‌ـ‌کلاچای نسبت به توقف پروژه و نبود امنیت شغلی

کارگران پروژه راهسازی قزوین ـ کلاچای به دلیل توقف پروژه راهسازی قزوین ـ کلاچای در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.
بنا به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ۲۳خردادماه ۱۳۹۷، گروهی از کارگران پروژه راهسازی محور قزوین که نگران امنیت شغلی خود هستند، همزمان با متوقف شدن پروژه قزوین ـ کلاچای، اعتراضات صنفی خود را در یک تجمع اعلام کردند.

در این تجمع، کارگران پلاکارد و یادداشت‌هایی در دست داشتند که بر روی آنها ازجمله نوشته شده بود: «سفره نان کارگر خالی شد،کارگری که دلسوزتر از شما برای محیط زیست می‌باشد»، «مسوولان باید برای آسایش مردم تلاش کنند نه برای بیکار کردن آنها» و «مریض‌های ما قبل از رسیدن به بیمارستان در جاده مرگبار «رازمیان» تلف می شوند».

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین که از تجمع کارگری اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد گفت: پروژه قزوین ـ کلاچای به دلیل تکمیل مطالعات ارزیابی زیست محیطی متوقف شده است و این مطالعات در سازمان محیط زیست ارزیابی می شود.
وی افزود که یک جلسه به صورت کمیته فنی در خصوص این پروژه برگزار می‌شود که تصمیم گیری نهایی گرفته شده و به ما اعلام خواهد شد.

اجرای پروژه ملی قزوین ـ کلاچای از چند سال پیش آغاز شده و طول مسیر این پروژه حدود ۱۴۵ کیلومتر است که ۷۰ کیلومتر از آن در استان قزوین قرار دارد.
مسیر اصلی این پروژه از مقابل دانشگاه آزاد قزوین آغاز و با عبور از روستاهای باراجین، میزوج، ورتوان و موشقین به سمت رودخانه شاهرود رفته و پس از عبور از روی آن وارد دره هیر و ویار می‌شود.

این پروژه در مرز استان گیلان پس از عبور از تونل دو کیلومتری وارد دره منتهی به سه راهی گرمابدشت شده و به موازات رودخانه پلرود از بخش زیادس عبور کرده و پس از طول لات به صورت کنارگذر از غرب رحیم آباد می‌گذرد و به ورودی کلاچای از سمت غرب ختم می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment