ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اظهارات غیرقانونی و گستاخانه قائم‌مقام نیشکر هفت‌تپه و اعتراض کارگران و کارکنان

اظهارات غیرقانونی و گستاخانه قائم‌مقام نیشکر هفت‌تپه و اعتراض کارگران و کارکنان

اعتراض

ایران – کارگری

اظهارات غیرقانونی و گستاخانه قائم‌مقام نیشکر هفت‌تپه و اعتراض کارگران

 اظهارات غیرقانونی و گستاخانه قائم‌مقام نیشکر هفت‌تپه: کارگرانی که نمی‌توانند شرایط موجود شرکت را تحمل کنند استعفا‌ء بدهند و از شرکت بروند

روز دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۶ اعتراض و اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفته تپه ادامه داشت.
جمع کثیری ازکارگران نیشکر هفت تپه طی نامه ای، اعتراض شديد خود را به اظهارات غیرقانونی وگستاخانه قائم مقام نیشکر هفت تپه اعلام كردند.
قائم مقام نیشکر هفت تپه ، گفته است : کارگرانی که نمیتوانند شرایط موجود شركت را تحمل کنند استعفاء بدهند و از شرکت بروند. پس از۳ ماه كه حقوق خرداد؛ تیر و مرداد كارگران پرداخت نشده، چنين اظهاراتي از طرف کارفرما، باعث شد که کارگران بخشهای مختلف شرکت هم صدا شوند و اقدام به تجمع در مقابل كارخانه كنند.

کارگران و کارکنان در نامه اعتراضی خود می‌نویسند :

«متاسفانه سکوت معنی دار نماینده شهر، فرماندار و استاندار خوزستان باعث شده است که این فرد ناکارآمد بجای اعلام شرمندگی و ناتوانی و واگذاری شرکت به دولت، طوری سخن بگویدکه گویی کارگران رعیت و برده ایشان بوده و دوران فراعنه مصر است.

البته زمانی که این کارفرما با افراد مسئول ناکارآمد شهرستان و استانی طرف باشد باید همانند کارفرمای چسب هل تبریز اینگونه همه را به مسخره بگیرد. جناب دادستان و مقامات قضایی و مسئولین امنیتی شهرستان و استانی بدانید از ظلمی که بر کارگران این شرکت وارد میشود شما هم با انجام ندادن واکنش ریشه ای و مناسب با کارفرما شریک بوده و بدانیدکه کارگران نیشکر را از خود ناامید کردید و با این وضعیت شما را به خدا واگذار میکنند و لذا برخورد قانونی که بااین کارفرمای ناکارامد نمیکنید لااقل برای کارگران بیش ازاین پرونده سازی نکرده و ما را عامل بیگانه ندانید.

شعار ما به مسئولین و دولت این است که با کارفرمای ناتوان و واگذاریهای رانتی؛ خودمانی سازی نوعی خودسوزی سازی است که اقتصاد مقاومتی بهیچ عنوان محقق که نمیشود بلکه شرایط موجود هم دارد از بین میرود.کارفرمای شرکت بدنبال اعتصابات اخیر و فشار کارگران به آنها و مسئولین مربوطه و جهت خارج شدن از این موضوع اقدام به پرداخت حقوق بدین شکل نموده است.

کارگران با توجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس وهزینه سرسام اور خرید البسه وکیف وکفش ومبلغ ثبت نام فرزندان خود درمانده ودرشرایط اسفناک قراردارند.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment