ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران قراردادی و باز نشسته کارخانه پارسیلون

اعتراض کارگران قراردادی و باز نشسته کارخانه پارسیلون

اعتراض

ایران – کارگری

اعتراض کارگران قراردادی و باز نشسته کارخانه پارسیلون

تجمع کارگران قراردادی و بازنشسته کارخانه پارسیلون مقابل اداره کل کار

شماری از کارگران قراردادی و بازنشسته نساجی پارسیلون خرم آباد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و سنواتی خود مقابل ساختمان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، شماری از کارگران قراردادی کارخانه پارسیلون خرم آباد در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت مطالبات مزدی و عدم پرداخت آن و مطالبات سنواتی خود مقابل ساختمان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان تجمع کردند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع در این ربطه گفت: بیش از یک سال و نیم است که کارخانه پارسیلون تعطیل اعلام شده و کارگران قرارداد‌ی که از زمان تعطیلی کارخانه تاکنون بیکار شده‌اند، وضعیت شغلی مشخصی ندارند و مطالبات مزدی خودرا دریافت نکرده‌اند.

در ادامه او تصریح کرد: در میان من و همکارانم افرادی هستند که سابقه کاری آنها تا ۱۵ سال هم می‌رسد و در تمامی این سالها ترس از بیکاری همیشه همراهمان بوده است.

کارگران بازنشسته این واحد نساجی که تعداد آنها به حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر می‌رسد، از حدود دو سال پیش که کارخانه تعطیل شده است، بازنشسته شده‌اند اما در این فاصله هنوز سنوات بازنشستگی  خود را دریافت نکرده‌اند و همچنان در وضعیت بلاتکلیف بسر می برند.

این واحد تولیدی به گفته خود کارگران حدود ۱۲۰ کارگر رسمی نیز دارد که میزان مطالبات معوقه آنها از بدو تعطیلی کارخانه تا امروز به حداقل ۳۰ ماه رسیده است.

به گفته کارگران رسمی که دارای سوابق بالای ۲۰ سال هستند، در صورتی که کارفرمای جدید بتواند مطالبات معوقه بیمه‌ای آنها را پرداخت کند امکان بازنشسته شدن پیدا می‌کنند.

کارگران زحمتکش این واحد تولیدی می گویند، در حال حاضر مالکیت این واحد نساجی بابت دیون معوقه به چند بانک و سازمان طلبکار واگذار شده و مدیریت آن برعهده شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند محول شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment