اعتراض کارگران قراردادی جهاد کشاورزی خوزستان نسبت به تغییر وضعیت قرارداد - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران قراردادی جهاد کشاورزی خوزستان نسبت به تغییر وضعیت قرارداد

اعتراض کارگران قراردادی جهاد کشاورزی خوزستان نسبت به تغییر وضعیت قرارداد

کارگران
ایران – کارگری

اعتراض کارگران قراردادی جهاد کشاورزی خوزستان نسبت به تغییروضعیت قرارداد

تعداد ۱۱۰ تن از کارگران قراردادی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان که از سال جدید در قالب یک قرارداد حجمی به نیروهای پیمانکاری تغییر وضعیت پیدا کردند، با رسانه ای کردن اعتراضشان نسبت به تغییر قرارداد خواستار بازگشت به قرارداد گذشته خود شدند.

صبح روز۳ اردیبهشت ماه،یکی از نمایندگان این کارگران گفت: ۱۱۰ نفر از نیروهای سازمان جهاد کشاورزی خوزستان هستیم که از سال ۸۰ تا سال ۹۰ با پیمانکار همکاری می‌کردیم اما در سال ۹۰ با بخشنامه‌ای که رییس جمهور دولت وقت، صادر کرد در قالب نیروهای شرکتی با سازمان‌ها قرارداد بستیم.

او در ادامه افزود: این قراردادی که با سازمان جهاد کشاورزی منعقد کردیم، قرارداد موقت یکساله بود اما امسال سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به صورت یک طرفه این قراردادها را فسخ کرد و مجددا ما را به شرکت‌های پیمانکاری ارجاع داد.

نماینده این کارگران عنوان کرد: ما از سال ۹۰ براساس بخشنامه‌ای که توسط رییس جمهور دولت نهم ابلاغ شده بود با سازمان جهاد کشاورزی قرارداد بستیم و کد پرسنلی دریافت کردیم و حتی در سامانه کارمند ایران نیز ثبت نام کردیم اما امسال پس از گذشت ۶ سال سازمان تصمیم گرفت تا قرارداد ما را یکطرفه فسخ کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در حال حاضر با همه 110 نفر تسویه حساب کرده و ما را در قالب یک قرارداد حجمی به شرکت‌های پیمانکاری واگذار کرده است. این مساله برای کارگران بسیار مخاطره آمیز است و آن‌ها را با مشکلات فراوانی مواجه می‌کند.

بهروز مباشر مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص اعتراض ۱۱۰ نفر از نیروهای قراردادی جهاد کشاورزی خوزستان به تغییر قراردادشان، گفت: در حال پیگیری از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا اگر راهی پیش روی ما بگذارند که این تبدیل وضعیت به شرایط گذشته باز گردد و به صورت مستقیم با آن نیروها قرارداد منعقد شود، این کار را انجام دهیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment