ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه۲ اهواز به اخراج هماکارانشان و حقوق معوقه

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه۲ اهواز به اخراج هماکارانشان و حقوق معوقه

کارگران شهرداری اهواز
ایران – کارگری

اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۲ اهواز به اخراج هماکارانشان و حقوق معوقه

کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۲ اهواز، روزشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶، دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت و پرداخت نشدن مطالباتشان مقابل شهرداری اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

نزدیک به هفتاد نفر از کارگران فضای سبز منطقه ۲ شهرداری روز شنبه با مراجعه به شهرداری اهواز خواستار پرداخت حقوق و معوقات خود شدند.
کارگری از منطقه ۲ شهرداری اهواز گفت: شرکت پیمانکاری سابق از یکم خردادماه سال ۱۳۹۴ تاکنون عیدی، سنوات و حق اولاد فرزندان سوم به بعد را پرداخت نکرده و اکنون نیز از این منطقه رفته است.
این کارگر که خواست نامش فاش نشود با اشاره به اینکه پس از سالها کار در فضای سبز شهـرداری اهواز خواهان تغییر وضعیت از پیمانکاری به قراردادی هستیم، گفت: حق شیفت کارگران، حق تعطیل کاری رسمی و حق نگهبان از دیگر مطالبات کارگران است.
او در ادامه افزود: ۱۵۴ نفر در فضای سبز شهـرداری منطقه ۲ مشغول به کار هستند، چند روز پیش پیمانکار فضای سبز شهـرداری منطقه ۲ اهواز تغییر کرد و این شخص بدون هیچ دلیلی اقدام به اخراج هشت نفر از این کارگران کرد.
این کارگر با تاکید بر اینکه حدود هفت سال سابقه کاری در فضای سبز شهـرداری دارم گفت: با وجود آنکه مسئولان خدمات شهری شهـرداری اهواز، شهـردار و معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲ خواستار بازگشت این کارگران شده اند اما پیمانکار حاضر به پذیرش چنین امری نیست.
وی در پایان خواستار پیگیری مسئولان درخصوص پرداخت معوقات شد و گفت: انتظار داریم در آستانه عید نوروز مشکلات مالی کارگران حل شود.
این کارگران می‌گویند تا پیش از تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده، حق اولاد تنها به دو فرزند از مجموع فرزندان خانوداه‌های کارگری پرداخت می‌شد اما با تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده محدودیت‌های مربوط به پرداخت حق اولاد و بیمه اجباری فرزندان کارگران برطرف شده است و بنابر این دیگر نباید هیچ محدودیتی در پرداخت این مزایا وجود داشته باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment