ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران طرح انتقال آب دشت سیستان به عدم پرداخت مطالبات خود

اعتراض کارگران طرح انتقال آب دشت سیستان به عدم پرداخت مطالبات خود

اعتراض کارگران
ایران – کارگری 

اعتراض کارگران طرح انتقال آب دشت سیستان به عدم پرداخت مطالبات خود

بنا به خبر دریافتی، مطالبات مزدی مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶کارگران طرح انتقال آب با لوله به مزارع دشت سیستان، با گذشت ۹ ماه از سال جاری پرداخت نکرده‌اند و اعتراض کارگران هم تا به حال به جایی نرسیده است.

اظهارات جمعی از کارگران طرح انتقال آب با لوله به مزارع دشت سیستان، درباره پرداخت نشدن مطالبات مزدی سالهای گذشته‌شان حاکی است که با وجود گذشت ۹ ماه از سال جدید تعداد زیادی از آنها که بیش از ۱۰۰ نفر هستند، مطالبات مزدی مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند. مطالبات سال ۹۵ مربوط به بهمن، اسفند، سنوات و عیدی است و مطالبات سال ۹۶ هم مربوط به اوایل سال است.

اکثر این کارگران که مطالبات پرداخت نشده دارند، در شهریور ماه سال جاری به دنبال تعطیلی موقت این طرح، توسط کارفرما تعدیل شده بودند. حتی پیمانکاری که این طرح را در آن زمان پیش می‌‌برد، صورت وضعیت خود را از کارفرما دریافت نکرده که مطالبات کارگران را پرداخت کند.

از قرار معلوم، حدود ۱۲ نفر از این کارگران هم که شهریور ماه سال جاری و همزمان با تعطیلی موقت این طرح تعدیل شدند،  شکایتی از کارفرما و پیمانکار به اداره کار زابل ارائه کرده‌اند؛ با این هدف که  مطالبات خود را که برای هر کدام در مجموع حدود ۱۲ میلیون تومان است، دریافت کنند.

در حال حاضر حدود ۱۲ کارگر در این طرح مشغول به کار هستند. این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد و مطالبات خود، جدا از کارگاه شماره ۲ زابل چندین بار در مقابل دفتر اصلی پروژه اجتماع کرده بودند که تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

قابل ذکر است که طرح انتقال آب به وسیله لوله به ۴۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی سیستان واقع در شمال سیستان و بلوچستان معروف به طرح ۴۶ هزار هکتاری، در محدوده پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در حال اجراست.

لازم به یادآوری است که خبرگزاری دولتی کار ایران – ایلنا در تاریخ روز دوشنبه ۲۵بهمن ۱٣۹۵ نیز گزارش کرده بود که کارگران طرح انتقال آب با لوله به مزارع دشت سیستان، شش ماه حقوق های معوقه  پرداخت نشده دارند.

بنا به این گزارش، مطالبات مزدی کارگران طرح انتقال آب با لوله به مزارع دشت سیستان در شش ماه دوم سال ۹۵ پرداخت نشده‌است.

به همین دلیل روز بیست و چهارم بهمن ماه سال ۹۵، بیش از ۵۰ نفر از این کارگران با حضور در مقابل دفتر طرح و دیدار با نماینده مجری طرح نسبت به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود معترض شده و خواستار پیگیری این موضوع ازسوی آنان شده بودند.

درحال حاضر این کارگران شریف و زحمتکش نسبت به این وضعیت و عدم پرداخت مطالباتشان اعتراض دارند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment