اعتراض کارگران شهرداری لوشان گیلان نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی پنج ماهه‌شان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران شهرداری لوشان گیلان نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی پنج ماهه‌شان

اعتراض کارگران شهرداری لوشان گیلان نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی پنج ماهه‌شان

اعتراض کارگران شهرداری
ایران – کارگری

اعتراض کارگران شهرداری لوشان گیلان نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی پنج ماهه‌شان

عدم رسیدگی به مطالبات مزدی ۵ ماهه، اعتراض کارگران شهرداری لوشان استان گیلان را در پی داشته است. به گفته این کارگران معترض، شهرداری لوشان هنوز بابت مطالبات ۵ ماه دستمزد آنها اقدامی نکرده و با این کارگران تسویه حساب نکرده است.

مطابق گفته شماری از کارگران شهرداری لوشان «حدود ۸۰ کارگر در مجموعه شهرداری لوشان به صورت مستقیم با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که هنوز بابت بخشی از دستمزد اسفند سال گذشته به همراه مزد چهار ماهه نخست سال جاری از شهرداری طلب دارند.»

این کارگران گفته‌اند که «سال‌هاست زیر نظر شهرداری در بخش خدمات، فضای سبز، موتوری و آتش‌نشانی به سختی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به تمامی تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند.»

در نتیجه استمرار این وضعیت بوده که دستمزد کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های زندگی آنها نیست. هرچند شهردار لوشان اخیرا بخشی از دستمزد تنها اسفندماه کارگران را به حساب‌شان واریز کرده، اما هنوز دست‌کم سه ماه حق بیمه به این کارگران بدهکار است.

کارگران شهرداری لوشان گفتند: «به خاطر اینکه به مشکلاتمان از جانب مدیران شهری اعم از شهردار و اعضای شورای شهر و سایر مسئولان شهرستانی و استانی اهمیتی داده نمی‌شود، تصمیم داریم به زودی در ادامه پیگیری مشکلات شغلی‌مان که ناشی از بی‌توجهی به وضعیت معاش ما کارگران شهرداری است، در مقابل شهرداری تجمع کنیم.»

در تائید مشکلات کارگران شهرداری لوشان، نائب رئیس شورای شهر لوشان گفت: «مهمترین موضوع در شهرداری لوشان تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر کارگران شهرداری لوشان حدود ۵ ماه مطالبات معوقه دارند که این موضوع آنها را در شرایط سخت مالی قرار داده است.» وی مجموع درآمد شهرداری لوشان را حدود ۳۰۰ میلیون اعلام کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment