ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران پیمانکاری شرکت مخابرات مشهد بابت کسر جریمه از دستمزدشان

اعتراض کارگران پیمانکاری شرکت مخابرات مشهد بابت کسر جریمه از دستمزدشان

اعتراض کارگران
ایران – کارگری

اعتراض کارگران پیمانکاری شرکت مخابرات مشهد بابت کسر جریمه از دستمزدشان

کارگران پیمانکاری شرکت مخابرات مشهد که در بخش ۹۹۹۰ مشغول به کار هستند، می‌گویند: مبلغ زیادی بابت جریمه کارکرد از دستمزد دی ماه ما کسر شده‌است و به این موضوع اعتراض دارند.

بر پایه خبر دریافتی، کارگران پیمانکاری مخابرات مشهد که در پاسخگویی ۹۹۹۰ مشغول به کار هستند، از دریافتی‌های خود اعتراض دارند.
این کارگران که تعداد آنها ۱۲۰ نفر است، تحت قرارداد شرکت خدمات اول به عنوان پیمانکار مشغول به کار هستند.
آنها می‌گویند: در پرداختی دی ماه کسری داشتیم. پیمانکار به بهانه اینکه کنترل کیفیت کار ما انجام شده و نتایج قابل قبول نبوده، ما را جریمه کرده و از دستمزدمان کاسته‌است.

به گفته این کارگران، دستمزد حدود ۷۰ نفر به خاطر پایین بودن کیفیت کم شده و برای بعضی‌ها کسر حقوق به حدی بوده که فیش حقوقی منفی شده و باید از دستمزد ماه بعد نیز بابت خسارت بپردازند.
کارگران ۹۹۹۰ می‌گویند: از آذر ماه پیمانکار جدید کار را دست گرفته و ما بعد از این اتفاقی که رخ داده، نگرانیم که این روند ادامه پیدا کند. اگر قرار باشد هر ماه از دریافتی‌هامان کم کنند، قادر به اداره زندگی نخواهیم بود.

مدیر شرکت پیمانکاری در پاسخ به این پرسش که چرا در مواردی جریمه از حقوق بیشتر شده، گفت: در مورد این موارد خاص اطلاعی ندارم اما تاکید می‌کنم که همه محاسبات براساس قرارداد انجام شده‌است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment