ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران سد شفارود نسبت به معوقات مزدی و اخراج ۷ تن از کارگران این سد

اعتراض کارگران سد شفارود نسبت به معوقات مزدی و اخراج ۷ تن از کارگران این سد

کارگران
ایران ـ کارگری

اعتراض کارگران سد شفارود نسبت به معوقات مزدی و اخراج ۷ تن از کارگران این سد

کارگران شاغل در پروژه ساخت سد شفارود، نسبت به اخراج همکاران خود و معوقات مزدی‌شان، معترض هستند. این کارگران‌که تعداد آنها حدود ۷۰۰ تن می‌شود، دست‌کم سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. از قرار معلوم ۷ نفر از کارگران این پروژه عمرانی پایان خردادماه امسال ( ۱۳۹۷) همزمان با اتمام قرارداد کار، بیکار شده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده، نزدیک به ۷۰۰ تن از‌کارگران پیمانی شاغل در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر واقع در استان گیلان، دست‌کم سه ماه، مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. مطابق اظهار کارگران‌شاغل در «سد شفارود»، کارفرمای این پروژه عمرانی، علاوه بر تاخیر در پرداخت مطالبه مزدی آنان، ۷ نفر از همکارانشان را به دلیل عدم نیاز با اتمام قرارداد کار اخراج کرده است.

در همین حال‌،کارگران می‌گویند که کارفرما در حالی که این تعداد کارگر را اخراج کرده است از آن طرف تصمیم به جذب نیروی کار جدید گرفته است. به نقل از این کارگران گفته می‌شود که کارفرما به این دلیل که این کارگران در جریان اعتراضات کارگری سال گذشته و جاری دست داشته‌اند، آنها را اخراج کرده است.

از قرائن چنین بر می‌آید که کارگران این پروژه عمرانی که از شهرهای مختلف در پروژهای ساخت سد شفارود مشارکت کرده‌اند، برخی از روزهای سال، برای دریافت مطالبات معوقه خود به نشانه اعتراض؛ کار را متوقف کرده‌اند. از سوی دیگر گفته شده است که پیمانکار به دلیل عدم تامین اعتبار از پرداخت دستمزد آنان ناتوان است.

فرماندار رضوان‌شهر نیز گفته است که از مجموع حدود ۷۰۰ نفر جامعه کارگران شفارود، ۱۰ نفری هستند که کمتر صبوری به خرج دادند و دست به اعتصاب زدند و به نظر می‌رسد که با این وضعیت که در مدیریت این کارخانه حاکم است، بعید نیست که حکم اخراج تحت عنوان تعدیل، شامل حال آنها نیز بشود.

یاد‌آوری می‌شود که پروژه  سد مخزنی شفارود در غرب گیلان، منطقه پونل رضوانشهر، روی رودخانه شفارود و در فاصله دو نیم کیلومتری شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری کلانشهر رشت برای تامین آب شرب و کشاورزی منطقه در حال ساخت است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment