ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارگران سازمان پارکهای یاسوج به ۸ ماه عدم دریافت حقوق

اعتراض کارگران سازمان پارکهای یاسوج به ۸ ماه عدم دریافت حقوق

کارگران فضای سبز شهرداری
ایران – کارگری

اعتراض کارگران سازمان پارکهای یاسوج به ۸ ماه عدم دریافت حقوق

کارگران سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت ۸ ماه حقوق عقب افتاده در سال۹۶ و حقوق‌های عقب افتاده از سال۹۲ به این سو و واریز نکردن حق بیمه طی چهار سال، مقابل شورای قلابی این شهر دست به تجمع زدند.

یکی از کارگران معترض گفت: از تیرماه امسال تاکنون حقوقی دریافت نکرده‌ام، و حقوق معوق سال‌های ۹۲ را هم هنوز دریافت نکردم.

این کارگر می‌گوید: هر شهرداری که می‌آید، حقوق کارگران فضای سبز را پرداخت نمی‌کند و به کارگران می‌گویند که سازمان پارک‌ها و فضای سبز جزء شهرداری نیست. چرا سازمان خدمات شهری شهرداری حقوق معوق خود را دریافت کرده‌اند ولی به ما حقوق نمی‌دهند.

وی از استاندار ، خواست بیاید و یخچال یکی از کارگران را باز کنند، ببیند که ما چه وضعی داریم، دیگر حتی کرایه‌خانه و ایاب و ذهاب نداریم.

این کارگر معترض ادامه داد: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۲۰ میلیون تومان هر کارگری از شهرداری طلبکار هستند، و گویا ما در شهرداری مفتی کار می‌کنیم.

یکی دیگر از کارگران می‌گوید: با این وضع اقتصادی که خودم و خانواده‌ام داریم ، من یکی که دیگر از جانم سیر شده‌ام،  دیگر هیچ توانی برای ادامه ندارم.

وی در ادامه از مقامات جمهوری اسلامی می پرسد که  اگر یک ماه حقوق نگیرید چه‌کار می‌کنید؟

فرد دیگری گفت: «خانه کارگر» برای چه چیزی درست‌شده است؟ وظیفه «خانه کارگر» این است که از حق‌وحقوق کارگران دفاع کند، اما متأسفانه در روز کارگر مسئولان می‌آیند، کیک و آبمیوه می‌خورند و می‌روند، همین.

وی افزود: چرا تضاد طبقانی باید باشد. کارگران دیگر جانشان به لب رسیده، یکی از کارگران بنزین آورده بود که جلوی شورای شهر خودش را به آتش بکشد ما نگذاشتیم.

وی گفت : اگر مطالباتمان پرداخت نشود، با زن و بچه‌هایمان تجمع می‌کنیم، ۳ ماه حقوق می‌گیریم و بقیه ماه‌ها حتی نان زن و فرزندانمان را قرض می‌کنیم.

حق بیمه‌ها را از سال ۹۲ تا الآن رد نمی‌کنند و در واقع بیمه کارگـران در شرکت‌ها ول شده است.وی اضافه کرد: سال ۹۲ حقوق هر کارگر با اضافه‌کاری ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده، الآن حقوق ما ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شده است، پروتئین، گوشت، میوه و سبزی در خانه‌های ما تعطیل است. میوه در خانه کارگـران پیدا نمی‌شود. چطور با این وضعیت کرایه‌خانه و قسط‌هایمان را پرداخت کنیم؟ کسی، دیگر حتی به ما کارگـران پول قرض نمی‌دهد، اعتبارمان را از دست‌داده‌ایم.

این کارگر که اشک در چشمانش حلقه زده بود، در ادامه  اظهار کرد: زنم آرد و شکر را در آب، حلوا می‌کند و به بچه‌هایمان می‌دهد، تا بخورند و هیچ نگویند.

امروز این سرگذشت غم‌انگیز عموم کارگـران در سراسر ایران است. جمهوری اسلامی سالها است هزینه توجیبی میلیاردی آقازاده‌ها، هزینه‌های سرسام آور جنگ در سوریه، تأمین سلاح و تجهیزات و خورد و خوراک نیروهای مزدور حسن نصرالله در لبنان، حوثی ها در یمن، حشدالشعبی در عراق و طالبان در افغانستان را از سفره کارگـران زحمتکش ایران تأمین می‌کند و مابه‌ازاء، همه کارگـران زحمتکش ایران را روز به روز در فقر و نابودی فرو می‌برد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment