ادامه اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن به خاطر عدم پرداخت حقوق معوقه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن به خاطر عدم پرداخت حقوق معوقه

ادامه اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن به خاطر عدم پرداخت حقوق معوقه

ادامه اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن به خاطر عدم پرداخت حقوق معوقه
ایران – کارگری

 ادامه اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن به خاطر عدم پرداخت حقوق معوقه

براساس گزارشات رسیده، همزمان با شروع فراخوان شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن برای اعتراض سراسری، از روز جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تا امروز کارگران مناطق سیرجان، خراسان، شمال شرق ۲، بندرترکمن، سرخس، شاهرود، دامغان، سمنان، نیز به جمع همکاران معترض خود پیوستند و خواستار دریافت دو تا سه ماه حقوق معوقه و تامین امنیت شغلی‌شان پس از خاتمه اعتصاب شدند.

قبل از آن هم کارگران ایستگاه نیشابور، سبزوار، کاشمر و عطار، کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زنجان و مناطق ریلی هرمزگان (سیرجان)، اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان، سمنان، احمداباد هرمزگان، نگهداری ایستگاه ابومسلم و چند ایستگاه دیگر دست به تجمعات اعتراض صنفی زده بودند.

کارگران و کارکنان معترض که در بخش خطوط ابنیه فنی مناطق ریلی راه آهن کشور کار می‌کنند، خواستار دریافت دو تا سه ماه حقوق معوقه و تامین امنیت شغلی‌شان پس از خاتمه اعتصاب هستند.
این کارگران معترض می‌گویند عامل تشدید اعتراضات صنفی آنها بی‌توجهی کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری به پرداخت مطالبات کارگران بوده است.

به گفته این کارگران، مسئولان و سایر مقامات ذیربط به‌جای چاره‌اندیشی منطقی برای خاتمه اعتصاب، سکوت اختیار کرده و برخی با تهدید به اخراج سعی دارند بین کارگران تفرقه ایجاد کنند تا اینکه از این طریق شاید بتوانند اعتصاب را بشکنند.
به گفته کارگران معترض خطوط ابنیه فنی، برخی عوامل کارفرمایی در نخستین روزهای اعتصاب با شناسایی برخی کارگران معترض قصد داشتند با آنان به جرم ایجاد اغتشاش و رهبری معترضان، تسویه ‌حساب کنند اما با حمایت سایر کارگران این اتفاق نیفتاد و جلوی آن گرفته شد.

کارگران در ادامه گفتند، بی‌توجهی مسئولان سیاسی و ادارات کار بویژه مسئولان بالادستی راه آهن به وضعیت کارگران خطوط ابنیه فنی و سایر کارگران در بخش‌های دیگر راه آهن کشور همانند مهمانداران که مشکلات صنفی زیادی با پیمانکاران دارند، باعث ناامیدی و احساس شکست در میان کارگران معترض شده است.
آنها در ادامه گفتند: نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان مربوطه به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌شان باعث شده مشکلات این کارگران بعد از گذشت سال‌ها، همچنان پابرجا بماند و کارگران نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند.

به گفته این کارگران؛ هر روز شاهد اعتراض‌ها و تحصن‌های کارگری در مناطق مختلف ریلی هستیم و کارگران پس از هر اعتراض از مسئولان استانی و کشوری انتظار رسیدگی دارند.

بیشتر بخوانید: فراخوان به تجمعات سراسری در بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment