ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض کارکنان شرکت پتروشیمی نفت آبادان بابت حقوق معوقه

اعتراض کارکنان شرکت پتروشیمی نفت آبادان بابت حقوق معوقه

پتروشیمی نفت آبادان

ایران – کارگری

اعتراض کارکنان شرکت پتروشیمی نفت آبادان بابت حقوق معوقه

بنابه گزارشات رسیده از پتروشیمی نفت آبادان، کارگران این شرکت نسبت به پرداخت نشدن حقوقشان معترض هستند.
کارمندان شرکت پتروشیمی نفت آبادان در این رابطه اعلام کرده اند که به دنبال واگذاری این شرکت به بخش خصوصی در سالهای گذشته، حقوق آنان نیز به طور کامل پرداخت نمی شود.

علاوه بر این سطح مزایای این کارگران نیز نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است. دستکم یکهزار و 400 کارگر رسمی و قراردادی در مجتمع پتروشیمی آبادان مشغول به کار هستند.

نمایندگان شرکت پتروشیمی آبادان معتقد هستند با توجه به اینکه این شرکت در گذشته زیر نظر وزارت نفت فعالیت کرده اما در طی سالیان گذشته به بخش خصوصی و شرکت شستا واگذار شده است باید حق و حقوق کارکنان به طور کامل پرداخت شود این در حالی است که متأسفانه حقوق کارکنان و پرسنل رسمی این شرکت که سالیان سال در آن فعالیت کردند به طور کامل پرداخت نمی‌شود.

بنابر تاکید کارکنان شرکت پتروشیمی آبادان، خصوصی‌سازی و واگذاری این شرکت به شستا از همان ابتدا با ابهام آغاز شد: چرا که به کارکنان این شرکت اعلام کردند شما همچنان رسمی بوده و به صورت مأمور در آنجا خدمت خواهید کرد این در حالی است که پس از مدتی پرسنل رسمی این شرکت در فعالیت‌ها با مشکلاتی روبرو شدند.

از سوی دیگر نمایندگان معترض شرکت پتروشیمی آبادان تأکید کردند بهداشت و درمان صنعت نفت نیز به علت اختلاف مالی هر از چندگاهی خدمات خود را به پرسنل رسمی پتروشیمی قطع می‌کند که مورد اخیر آن ۴ ماه به طول انجامیده است متأسفانه پرسنل رسمی پتروشیمی آبادان همیشه درگیر مسائلی مانند عقب افتادن مزایای خود از قبیل شایستگی، ترفیعات و سایر مزایا هستند و از آن سو وزارت نفت نیز با ایجاد محدودیت و صدور بخشنامه باعث محرومیت پرسنل رسمی پتروشیمی آبادان از دریافت پاداش‌های نفت و ایجاد تبعیض شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment