ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض مینی‌بوس‌دارن کازرون به ورود آموزش و پرورش به آژانس‌داری

اعتراض مینی‌بوس‌دارن کازرون به ورود آموزش و پرورش به آژانس‌داری

تجمع اعتراضی مینی‌بوس‌دارن کازرون در اعتراض به ورود آموزش و پرورش به آژانس‌داری

روز دوشنبه سوم مهر ماه؛ بیش از ۹۰ نفر از مینی بوس داران ناوگان حمل و نقل درون شهری کازرون در اعتراض به ورود آموزش و پرورش به آژانس داری در سازمان اتوبوس‌رانی این شهر تجمع کردند.

طی چند سال اخیر وزارت آموزش و پرورش به بهانه اهمیت تامین امنیت دانش آموزان موضوع سرویس مدارس را تحت اختیار خود گرفته و قبل از شروع هر سال تحصیلی، افرادی را به عنوان رانندگان سرویس معرفی می کند. تداخل وظیفه دو نهاد آموزش وپرورش و مدیریت حمل و نقل شهرداری بعضا آسیب هایی را به همراه داشته است.

کثرت افراد متقاضی و معرفی شده توسط آموزش و پرورش در حالی که مجموعه ناوگان حمل و نقل درون شهری توانایی جابه جایی دانش آموزان را دارد، باعث آسیب جدی به وضعیت حمل و نقل عمومی در کازرون شده است.

آقای جامعی نماینده مینی بوس داران حاضر در تجمع با اشاره به این که افراد حاضر در این تجمع خود نیز والدین دانش آموزان محسوب می شوند اظهار داشت: متاسفانه در سنوات گذشته نظم و هدفمندی اصولی برای ساماندهی سرویس مدارس وجود نداشته است و والدین خود شخصا به گرفتن سرویس اقدام می کردند.

در ادامه او تصریح کرد: امنیت شغلی مینی بوس داران کازرون از بین رفته است و ماشین های شخصی با رانندگان بدون سابقه جایگزین مجموعه مینی بوس رانی شده است.

یکی دیگر از رانندگان مینی بوس با بیان این که تابستان گذشته را چشم انتظار بازگشایی مهر نشسته است گفت: با وجود تحمل مشکلات شغلی خود قابل هضم نیست که افرادی بدون تجربه وارد صنف ما شده و با وجود منابع درآمدی دیگر تنها درآمد خانواده رانندگان را از میان ببرند.

مدیر حمل و نقل شهری، پیمان پیران ضمن انتقاد از آموزش و پرورش به خاطر دخالت در سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان گفت: آموزش و پرورش به جای آنکه این وظیفه را به افراد متخصص صنف ما واگذار کند، خود شخصا سرپرست سرویس تعیین می‌کند. در صورتی که رانندگانی که برای این کار استفاده می‌شوند عمدتا تجربه و مهارت ندارند.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment