ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > نترسید ما همه با هم هستیم؛ اعتراض مردم ورزنه به خاطر آب زاینده‌رود، ۱۰اسفند کلیپ

نترسید ما همه با هم هستیم؛ اعتراض مردم ورزنه به خاطر آب زاینده‌رود، ۱۰اسفند کلیپ

ایران – اجتماعی

اعتراض مردم ورزنه به خاطر آب زاینده‌رود: بترسید،ما همه با هم هستیم ۱۰اسفند کلیپ

ادامه اعتراضات کشاورزان ورزنه‌ نسبت به عدم اختصاص حق آبه  زاینده‌رود باتجمع مقابل بخشداری

پیش از ظهر روزچهارشنبه نهم اسفندماه، کشاورزان ورزنه‌ درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم اختصاص حق آبه مقابل بخشداری ورزنه تجمع کردند
علی‌رغم جلسات متعدد مسوولان خروجی آن هنوز رضایت کشاورزان را به همراه نداشته است و نه حق‌آبه به کشاورزان برگردانده شده و نه در پرداخت خسارت ارقام مطرح شده با خسارت واقعی کشاورزان سنخیتی دارد.

کشاورزان ورزنه‌ای که چندی قبل با حرکت تراکتور‌های خود و قرار دادن آن کنار یکدیگر خواستار توجه مسؤولان به وضعیت کشاورزان این منطقه، و با بیان اعتراض خود به این شکل خواستار بهره‌مندی از حق‌آبه قانونی خود شده بودند.
قاسمی یکی از کشاورزان معترض ورزنه می‌گوید: سال ۹۶ تمام شد، تا کی باید صبر کنیم که مسؤولان فکری برای رفع مشکلات کشاورزان کنند و برای آن‌ها چاره‌ای بیاندیشند؟ ما اصلاً نیازی به کمک و حمایت مسؤولان نداریم و فقط حق‌آبه شرعی و قانونی خود را می‌خواهیم.
این کشاورز ورزنه‌ای معتقد است: ما به خوبی می‌دانیم خشک‌سالی کم‌سابقه‌ای اتفاق افتاده اما نمی‌شود پیامد خشک‌سالی فقط بر دوش کشاورزان باشد، آیا آن کسی که در صنعت مشغول است و یا آزادانه آب مصرف می‌کند نیز در این خشک‌سالی سهمی ندارد؟ حق ما پایمال شده و می‌گویند خسارت آن‌ را بگیرید، وقتی قبول می‌کنیم به جای خسارت واقعی کشاورزان فقط واژه «خسارت» را مطرح می‌کنند و در عمل هیچ چیزی نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment