ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتراض مردم روستای بی‌بی خاتونین به تصرف زمین هایشان

اعتراض مردم روستای بی‌بی خاتونین به تصرف زمین هایشان

مردم روستای بی‌بی خاتونین
ایران – اجتماعی

اعتراض مردم روستای بی‌بی خاتونین به تصرف زمین هایشان

مردم روستای بی‌بی خاتونین دراعتراض به تصرف زمینهایشان توسط مدیر عامل شهرک صنعتی سقاوه تجمع کرده وخواستار رسیدگی به وضعیت زمینهایشان شدند.

مردم می گویند  تعداد زیادی اسناد وجود که نشان دهنده این است که زمینهایی که در قریه سرسقاوه به دست منابع طبیعی به عنوان منابع ملی جهت احداث پتروشیمی و شهرک صنعتی سقاوه ( فولاد و … ) به زور در اختیار سرمایه دار قرار داده اند زمین های زراعی بوده که از سالیان گذشته در اختیار مردم روستای امام زادگان بی بی خاتونین قرار داشته و از لحاظ قانونی از موقوفات این امام زادگان بوده که شرعا تصرف آنها توسط دولت حرام می باشد . لازم به ذکر است اسناد قدیمی فراوانی وجود دارد که اثبات کننده این موضوع میباشد.

شهرک صنعتی پتروشیمی در مساحت یک هزار هکتار در شهرک سقاوه در شهرستان بویراحمد احداث می‌شود که به دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد زیر ساخت‌های این شهرک از قبیل تأمین زمین، آب، برق، گاز و راه برای آغاز عملیات اجرای این طرح انجام شده است.

و تمام اقدامات لازم برای شروع به کار سرمایه‌گذار فراهم شده است، شرایط برای حضور سرمایه‌گذار در بخش‌های خصوصی و شرکت های سرمایه‌گذاری دولتی در شهرک سقاوه فراهم است و متقاضیان و کارآفرینان می‌توانند با کسب مجوز اقدام به احداث کارخانه و صنایع تولیدی در این شهرک کنند.

شهرک سقاوه

وضعیت کنونی شهرک صنعتی سقاوه بویراحمد، تامین برق این شهرک در دست اجرا و موافقت احداث چاه در منطقه سرچنار باظرفیت ۳۰ لیتر در ثانیه انجام گرفته است.

 

پیش از این مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفته بود : ۱۵۰ هکتار از اراضی سقاوه بویراحمد برای احداث کارخانه فولاد (مجتمع فولاد باقری) پیش بینی که موافقت‌های لازم و مجوزهای مرتبط برای واگذاری زمین، اخذ شده است.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که اهالی سقاوه نسبت به احداث این شهرک صنعتی و آثار زیان‌بار آن بر محیط زیست و سلامتی ساکنان این منطقه اعتراض دارند.

یک منبع خبری در این رابطه می‌گوید که برخی از اهالی این منطقه، نسبت به آلودگی‌های زیاد این طرح و اثرات زیانبخش موادی که از این طرح تولید می‌شود بر روی موجودات زنده و انسان و شاغلین در این طرح ابراز نگرانی کردند.
آنها بیان می‌کنند که با راه‌اندازی این طرح، محیط زیست رو به نابودی می‌گذارد و رود بشار به دلیل پمپاژ آب برای خوراک طرح پتروشیمی بویراحمد، خشک و بی‌آب می‌شود.
آنها معتقدند که نظرات کارشناسی بر این واقعیت صحه می‌گذارد که این طرح به محیط زیست ضربات زیادی خواهد زد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment