ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمعات اعتراضی؛‌ اعتراض صیادان چابهار نسبت به اجباری شدن نصب دستگاه ردیاب

تجمعات اعتراضی؛‌ اعتراض صیادان چابهار نسبت به اجباری شدن نصب دستگاه ردیاب

صیادان چابهار
ایران- کارگری

اعتراض صیادان چابهار نسبت به اجباری شدن نصب دستگاه ردیاب

تعدادی از صیادان حوزه چابهار و کنارک در اعتراض به اجبار سازمان شیلات برای نصب دستگاه ردیاب دست به تجمع زدند

به گزارش خبرگزاریهادر چابهار ، طی روز گذشته صیادان محدوده چابهار و کنارک در اعتراض به نصب دستگاه ردیاب (VNS) در محوطه اسکله صیادی چابهار، تجمع کردند.سازمان شیلات صیادان را مجبور کرده است تا دستگاه ردیابی را که از خارج کشور توسط برخی شرکت‌های خصوصی وابسته به شیلات وارد می‌شود را به قیمت نزدیک به ۱۲ میلیون تومان خریداری و بر روی شناورهای خود نصب کنند.

صیادان چابهار در واکنش به این اجبار شیلات می‌گویند این دستگاه باعث می‌شود که در آب‌های فراساحلی دزدان دریایی راحت‌تر شناورهای ایرانی را شناسایی و به آنها دستبرد بزنند. همچنین این صیادان معتقدند که این دستگاه هیچ بهبودی در فعالیت صیادان حاصل نمی‌کند و تنها ۱۲ میلیون از دسترنج صیادان باید هزینه این دستگاه خارجی شود و با این روند شغل صیادی به زودی از بین می‌رود.

یکی از صیادان حاضر در این تجمع صنفی گفت: فعلا پاسخی به ما نداده‌اند الآ اینکه قرار است به مطالباتمان رسیدگی شود اما از اداره شیلات چابهار انتظار داریم تا به جای اجباری کردن نصب دستگاه‌های ردیاب، کمی‌هم به مشکلات بیمه‌ای و صنفی ما رسیدگی کند.

تجمع نیروهای اخراجی و تعدیل شده بانک صادرات جلو مجلس، چهارشنبه ۸ آذر + فیلم

600 نفر نیروی شرکتی بانک صادرات بطور ناگهاني و یک شبه اخراج شدند ، آنان در اعتراض به اين عمل كه باعث فقر بيشتر در جامعه ميگردد ، دست به تجمع در مقابل مجلس زدند.
کارکنان اخراجی شعار سردادند:
بیکاری بیداد میکنه ، صادرات اخراج ميكنه

بیکاری۱۵۰ کارگر شهرداری مریوان بدون دریافت هفت ماه دستمزد

بیکاری کارگران شهرداری

نزدیک به ۱۵۰ کارگران فصلی که از اواسط اسفند سال گذشته تا پایان آبان ماه سال جاری در استخدام شهرداری مریوان بودند، از حدود یک ماه پیش بیکار شده‌اند و بابت هفت‌ماه مطالبات مزدی طلبکارند.

در این زمینه یک منبع خبری در  شهرداری مریوان گفت: کارگران تعدیل شده ۹۵ نفر است که ماه گذشته در دو نوبت بیکار شده‌اند. وی افزود: تعدیل کارگران شاغل در بخشهای عمرانی و فضای سبز شهرداری مریوان یک رویه معمول است زیرا با شروع فصل سرما فعالیت‌های عمرانی متوقف می‌شود و به صورت معمول این کارگران با نزدیک شدن فصل بهار دوباره استخدام می‌شوند. طبق اظهارات این منبع خبری،  در مجموعه شهرداری مریوان حدود ۴۰۰ کارگر بصورت قراردادی و شرکتی  مشغول کارند که تعداد  ۳۱۰ نفر آن را کارگران شرکتی تشکیل می دهند ومابقی قرار دادی هستند و پرداخت مطالبات مزدی این کارگران بین پنج تا هفت ماه به تاخیر افتاده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment