ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع و اعتراض بازنشستگان نیشکر هفت‌تپه ؛ سه‌شنبه ۸ اسفندماه

تجمع و اعتراض بازنشستگان نیشکر هفت‌تپه ؛ سه‌شنبه ۸ اسفندماه

کارگران هفت‌تپه
ایران – کارگری

تجمع و اعتراض بازنشستگان نیشکر هفت‌تپه ؛ سه‌شنبه ۸ اسفندماه

روز سه شنبه ۸ اسفند بازنشستگان نیشکر هفت‌تپه بعد از عدم وصول چک داده شده بابت سنوات اشان ،در شرکت نیشکر هفت تپه تجمع کردند.

بر اساس گزارشات رسیده، کارفرمای شرکت نیشکر هفت‌تپه علیرغم گذشت یکسال از زمان بازنشست شدن این کارگران، حق سنوات آنان را پرداخت نکرده است.
گفته می‌شود، ‍۱۲۰ نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه که از سال ۹۵ بازنشسته شدند و هر کدام برای ۵۰ تا ۷۰ میلیون حق سنوات خود چند فقره چک مدت دار دریافت کرده بودند و در موعد و سررسید چک ها با عدم وصول آنها از طرف بانک مواجه می شوند.

بعد از ظهر روز سه شنبه ۸ اسفند ماه همه این بازنشسته‌ها بنا به وعده داده شده توسط کارفرمای شرکت که از ساعت دو بعد از ظهر تا نه شب در دفتر رستمی، می‌توانند با مدیریت شرکت به گفتگو و مذاکره برای مطالبه حق سنوات خود بپردازند، به این کار اقدام کردند.
اما مدیریت شرکت با کمال بیشرمی در خاتمه به آنها گفت پولی نداریم که به شما بدهیم، بازنشستگان اصرار کردند تا دستکم نفری ده میلیون از طلبشان پرداخت شود. ولی مدیریت به این خواست بازنشستگان نیزجواب منفی داد.

کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت‌تپه تا کنون برای مطالبات خود چندین دفعه در محل کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند و هفته پیش با میانجی گری بعضی از مدیران و قول آنها برای رسیدگی به مطالباتشان، از خاموش کردن کوره بخار دست کشیدند.
کارگران بازنشسته روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه نیز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود در محوطه شرکت نیشکر هفت‌تپه، مقابل کارخانه و نیروگاه برق شرکت، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران بازنشسته مجتمع نیشکر هفت‌تپه گفتند بدلیل پرداخت نشدن هزینه بازنشستگی آنها از سوی کارفرما، تا کنون سازمان تأمین اجتماعی برای این کارگران مستمری برقرار نکرده است و علیرغم اقداماتی که کرده اند، هیچ پاسخی تا این لحظه از جانب مدیریت بخش خصوصی مجتمع نیشکر هفت‌تپه دریافت نکرده اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment