اعتراض بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور به عدم پرداخت پاداش پایان‌ خدمت - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتراض بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور به عدم پرداخت پاداش پایان‌ خدمت

اعتراض بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور به عدم پرداخت پاداش پایان‌ خدمت

اعتراض بازنشستگان
ایران – اجتماعی

اعتراض بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت در تهران

جمعی از بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور صبح روز یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. گزارش رسانه‌ها از اعتراض بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان در تهران حاکی است که صبح روز یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ جمعی از بازنشستگان دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور به تهران آمدند و در اعتراض به عدم پرداخت پاداش پایان خدمت، در محل دفتر مرکزی دانشگاه فرهنگیان تجمع کردند.

در اعتراض بازنشستگان ، معترضین حاضر در تجمع که همگی در سال ۱۳۹۶ بازنشست شده‌اند، خواستار پرداخت پاداش پایان خدمت خود هستند و می‌گویند همین چند ماه تاخیر، ارزش سرمایه‌های نقدی ما را به زیر نصف کاهش داده‌است.

بنابه گزارش دریافتی، یکی از این بازنشستگان حاضر در تجمع، در تشریح مطالبات خود و همکارانش گفت: «معلمانی که در سال ۱۳۹۶ بازنشسته شده‌اند نیز شرایط مشابهی دارند و هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته‌اند؛ اما فرقش این است که برای پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان ۳۴۰۰ میلیارد تومان منابع مالی پیش‌بینی شده و قرار است در سه قسط به آنها پرداخت شود که تاکنون نیز ۱۲۰۰ میلیارد تومان از این پرداخت‌ها انجام شده‌است.»

وی افزود: «ما بازنشستگان سال ۱۳۹۶ دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور فقط ۱۷۶ نفر هستیم. برای پرداخت پاداش پایان خدمت ما، در مجموع فقط ۳۰ میلیارد تومان بودجه  لازم است؛ اما تاکنون مقامات مسئول هیچ تدبیری نیندیشیده‌اند و حتی تامین اعتبار هم نشده‌است.

همین بازنشسته دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر نقش نادیده‌گرفتنی پاداش پایان خدمت در زندگی یک بازنشسته گفت: «امروز هرجا که مراجعه کردیم پاسخی نگرفتیم؛ مشخص نیست چه زمانی می‌خواهند معوقات ما را بپردازند؛ روز به روز از ارزش پول کاسته می‌شود و همین نگرانی‌های مار ا بیشتر کرده‌است.»

این بازنشسته شریف و معترض ادامه داد: بازهم به پیگیری‌ها و رایزنی‌ها هم از طریق دانشگاه فرهنگیان و هم از طریق سازمان مدیریت ادامه خواهیم داد.

عدم پرداخت معوقات کارمندان، کارگران وبازنشستگان در حالی است که تأمین هزینه‌های میلیاردی احزاب و دسته‌جاتی مثل حسن نصرالله و حوثی‌ها و حشدالشعبی و طالبان و . . . حتی برای یک روز قطع نمی‌شود. کما اینکه روز و هفته‌ای نیست که خبر یک دزدی یا اختلاس میلیاردی توسط مقامات نظام، رسانه‌ای نشود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment