اعتراض آبداران خوزستان به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان در تجمع مقابل شرکت آبفا - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراض آبداران خوزستان به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان در تجمع مقابل شرکت آبفا

اعتراض آبداران خوزستان به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان در تجمع مقابل شرکت آبفا

اعتراض آبداران خوزستان
ایران – کارگران

اعتراض آبداران خوزستان به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان در تجمع مقابل شرکت آبفا

شماری از کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در مقابل این شرکت در اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند. اعتراض آبداران خوزستان  در روز شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ به پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق معوقه خود بوده است. آنها در این تجمع اعتراضی به پیگیری مطالبات خود پرداختند.

در ادامه خبر اعتراض آبداران خوزستان، رئیس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان کامران احمدی، گفت: «آبداران (نامی که به‌طور رسمی برای کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی به کار برده می‌شود) پیشانی و خط مقدم خدمات‌رسانی به روستاییان هستند.»

او در ادامه تصریح می کند: «شرکت آب و فاضلاب روستایی یک شرکت دولتی است و اعتبار آن از سوی دولت تعیین و پرداخت می‌شود. به‌خاطر مشکلات مالی‌ که دولت در سال جاری با آن مواجه بوده و هست، پرداخت حقوق آبداران نه فقط در این استان، بلکه در کل کشور دچار مشکل شده است. مناطقی در کشور است که آبداران در آنجا بین ۹ الی ۱۱ ماه مطالبه مزدی دارند.»

کامران احمدی مدعی می شود که  ما وظیفه خود را در پیگیری مطالبات مزدی آبداران می‌دانیم، و می‌گوید: «شرکت ما مستثنی از شرایط عمومی کشور نیست؛ هرگاه دولت مشکل مالی داشته باشد ما نیز دچار مشکل می‌شویم.»

تا آنجایی که به اعتراض آبداران خوزستان بر می‌گردد، احمدی نمی‌گوید در این دولتی که دچار مشکل مالی است آیا تا کنون حتی یکبار شده حقوق‌های چندصد میلیونی مقامات و رؤسا و مدیران هم با تأخیر پرداخت شود؟ کما اینکه احمدی نمی‌گوید اگر دولت دچار مشکل مالی است پس چرا اخیرأ حقوق نمایندگان مجلس بیش از ۷۰ درصد افزایش یافت و به ۱۰ میلیون تومان در ماه رسید؟

کسب درآمد از مناطق روستایی

او اضافه می کند: درآمد‌زایی این شرکت از آب‌بها بسیار محدود است. نرخ قبض آب در بعضی شهرستان‌ها تا یک‌سوم دیگر مناطق شهری است. در بسیاری از مناطق روستایی هم، میزان پرداخت‌ها بسیار کم و نامنظم است. اخیرا برای بهبود نظام پرداخت‌ها، تمهیداتی با فرمانداران و بخشداران چیده‌ایم تا بتوانیم کسب درآمد بیشتری از مناطق روستایی کنیم. از این طریق، هم مطالبات آبداران پرداخت خواهد شد و هم تعمیر و نگهداری تاسیسات آب‌رسانی (تصفیه‌خانه‌ها و خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب) ارتقا داده می‌شود.

یعنی باز هم زدن از جیب خالی روستاییان و نه کم کردن دزدی و عیش و نوش آقازاده‌ها، برای پرداخت مطالبات کارگران  وی با خاطرنشان کردن مشکلات شرکت آب و فاضلاب روستایی، گفت: وقتی ما دچار فقدان اعتبارات هستیم، در پرداخت به پیمانکاران مشکل ایجاد می‌شود و آنها نیز مطالبات مزدی آبداران را نمی‌توانند تامین کنند.

بنا به اظهار کامران احمدی اگر اعتبارات این شرکت به دلیل مشکل مالی دولت تامین نمی‌شود و دولت قادر به پرداخت دستمزد ناچیز کارگران زحمتکش نیست، پس چرا پرداختی‌های چندصد میلیون دلاری به حسن نصرالله را کمی کاهش نمی‌دهد؟ چرا باید از نان سفره این کارگران زده شود و به حشدالشعبی عراق یا حوثی یمن یا سربازان بشار اسد جنایتکار داده شود؟

جالب اینکه فقدان اعتبار فقط درمورد پرداخت دستمزد ناچیز اقشار کم درآمد با سفره‌های خالی صدق می‌کند. دزدان و چپاولگران حاکم کماکان بر خوان یغمای ثروت مردم ایران نشسته و خود نمی‌دانند که بر شاخ نشسته و بن می‌برند. بزودی این شرایط تغییر می‌یابد و امثال این دزد خیانت پیشه باید دنبال سوراخ موش باشند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment