ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > یکسال عدم پرداخت حقوق وحق بیمه و استمرار اعتراضات کارگران کارخانه فولاد ارومیه

یکسال عدم پرداخت حقوق وحق بیمه و استمرار اعتراضات کارگران کارخانه فولاد ارومیه

فولاد ارومیه
ایران – کارگری

یکسال عدم پرداخت حقوق وحق بیمه و استمرار اعتراضات کارگران کارخانه فولاد ارومیه

اعتراضات کارگران کارخانه فولاد ارومیه نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه، برای چندمین روز در مقابل استانداری آذربایجان غربی ادامه پیدا کرد.

یکی از کارگران می‌گوید: درحالی که کارگران برای چندین مرتبه در جلوی استانداری تجمع می‌کنند ولی استاندار حداقل یک بار هم در بین آنها حضور نیافته تا از نزدیک با کارگران گفت‌وگو کرده و به درد  دل آنها گوش کند.
صبح روز دوشنبه هفتم اسفندماه ، کارگران کارخانه فولاد ارومیه درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه برای چندمین بار دست به تجمع مقابل استانداری آذربایجان غربی زدند.

یک کارگر ۴۰ ساله‌ با حالتی غمگین و مستاصل می گوید: گروه فولاد ارومیه به مدت یک سال است که حقوق کارگران و 9 ماه هم بیمه آنها را پرداخت نکرده است.
وی با اشاره به اینکه در مجموع 2 میلیارد تومان حقوق معوق گروه فولاد ارومیه به کارگران می‌شود، ادامه می‌دهد: این کارخانه در یک سال گذشته هر چند ماه یک بار چندرغازی را به حساب کارگران ریخته است که با توجه به هزینه‌های سرسام آور زندگی روزمره نمی‌تواند راه‌گشای مشکلات کارگران شود و اکنون که در آستانه عید قرار داریم شرمنده خانواده شده و سرمان را در برابر فرزندان نمی‌توانیم بلند کنیم که خواهان خرید لباس عید و …هستند.

در هیاهوی جمعیت و در حال مصاحبه که چندین نفر دورمان جمع شده‌اند و هرکسی گوشه‌ای از دردهای خود را بیان می‌کند، فردی بلندقد که تقریبا 45 ساله به نظر می‌رسد بدهی‌های کارخانه به کارگران را همراه با بیمه، 4 میلیارد تومان بیان می‌کند و اینکه اکنون کارخانه به مدت چندین ماه بوده که بسته است.

کارگر دیگری نیز در جواب این سوال که آیا کارخانه ورشکست شده است، می‌گوید: ورشکستگی کارخانه یک تاکتیک و یک عمل صوری از سوی مسئولان آنها است تا بدین وسیله از دادن پول، شانه خالی کنند و از مزایای ورشکستگی بهره‌مند شوند.
در گوشه‌ای دیگر از تجمع، مرد میانسال و تقریبا 60 ساله‌ای با حالت کمی عصبی سخن جدیدی غیر از معوقات بر زبان می‌آورد که توجهم را جلب می‌کند و آن حرف این است که کارخانه فولاد ارومیه روستای ما را خراب کرده و به نابودی کشانده که آلودگی‌های زیست محیطی کمترین آنها است.

در میان تعداد بسیاری از کارگران که در زیر باران و هوای سرد برای بیان مطالبات خود به محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، جلوی ساختمان استانداری در خیابان امینی تجمع کرده‌اند دو خانم نیز حضور دارند که آنها نیز با تکرار حرف‌های همکاران خود اضافه می‌کنند: ما استانداری را به عنوان آخرین مرجع برای بیان و حل مشکلات خود یافته و به اینجا آمده ایم و امیدواریم که او شخصا به این مسئله ورود کرده و مشکل کارگران که از اقشار کم‌درآمد هستند را حل کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment