ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه اعتراضات کارگران منطقه آزاد اروند در مقابل دفتر اشتغال

ادامه اعتراضات کارگران منطقه آزاد اروند در مقابل دفتر اشتغال

منطقه آزاد اروند
ایران – کارگری

ادامه اعتراضات کارگران منطقه آزاد اروند در مقابل دفتر اشتغال

منابع خبری در خوزستان از ادامه تجمع اعتراضی گروهی از کارگران در مقابل سازمان منطقه آزاد اروند خبر می دهند که نسبت به ممنوعیت ورود نماینده حقوقی خود به دفتر اشتغال معترض هستند.

شماری از کارگران واحد های مختلف تولیدی وصنعتی شاغل در منطقه آزاد اروند حوالی ظهر امروز یکشنبه ۲۱ آبان ماه برای چندمین بار در اعتراض به ممنوع الورود شدن یکی از نمایندگان حقوقی خود به دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند، مقابل ساختمان اداری این مجتمع تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بنابر اطلاعاتی که خود کارگران معترض، آنرا اعلام کرده اند: «آرش هاشمی» یکی از نمایندگان حقوقی کارگران شاغل و بیکار شده در منطقه آزاد اروند است که که از صبح روز شنبه ۱۳ آبان، حراست سازمان منطقه آزاد ارونـد به وی برای رسیدگی به پرونده شکایت کارگران اجازه ورود به دفتر اشتغال را نمی دهد.

بر اثر همین این اقدام آنها، سرنوشت پرونده کارگرانی که هم اکنون در هیات حل اختلاف دفتر اشتغال منطقه آزاد ارونـد مطرح است، نامشخص است .

یادآوری می شود که کارگران شاغل در منطقه آزاد ارونـد در اعتراض به ممنوعیتی که برای ورود یکی از نمایندگان کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی وضع شده است، روز ۱۴ آبان نیز تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

این تجمع در مقابل محل استقرار دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند برپا شده بود و کارگران معترض خواستار پیگیری مطالبات خود از سوی نماینده منتخب خود شده بودند. اما حراست سازمان منطقه آزاد اروند از روز شنبه، ۱۳ آبانماه از ورود نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند جلوگیری کرده است.

برابر ماده ۳۰ قانون اشتغال نیروی انسانی که نشانی از حمایت از کارگران محروم و زحمتکش ندارد، در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چنانچه اختلاف کارگر و کارفرما از طریق سازش حل نشود، پرونده این اختلاف با حضور طرفین اختلاف یا نمایندگان تمام الاختیار آنها و نماینده سازمان منطقه آزاد، در هیات رسیدگی به اختلاف دفتر اشتغال بررسی خواهد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment