ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اطلاعیه کانون صنفی معلمان استان تهران در اعتراض به ادامه بازداشت معترضان

اطلاعیه کانون صنفی معلمان استان تهران در اعتراض به ادامه بازداشت معترضان

اطلاعیه کانون صنفی معلمان استان تهران در اعتراض به ادامه بازداشت معترضان
ایران – اجتماعی

 

اطلاعیه کانون صنفی معلمان استان تهران در اعتراض به ادامه بازداشت معترضان

کانون صنفی معلمان استان تهران در اطلاعیه ای به ادامه بازداشت معترضان در روزهای اخیر اعتراض کرد و خواستار آزادی آنان شد.

در این اطلاعیه گفته شده:‌ «در حالی‌که بیش از ۲۰ روز از حوادث اعتراضی ماه جاری می گذرد، همچنان تعداد زیادی از دانشجویان، فعالان مدنی و کارگری  و تعداد محدودی از دانش آموزان، معلمان و بازنشستگان به صورت بازداشت موقت در حبس هستند».

گزارش‌هایی در مورد ادامه بازداشت احسان محمدی، سینا درویش، مهدی توپچی و شمار بیشتری از فعالان صنفی و دانشجویی بازداشتی منتشر شده است.

گزارشات دیگری حاکی است دلیل تاخیر در آزادی مهدی توپچی و سینا درویش قرارهای وثیقه سنگینی است که مقام‌های قضایی تعیین کرده‌اند.

کانون صنفی معلمان تهران در اطلاعیه خود نوشت که «تجربیات گذشته نشان می‌دهد زندان و حبس و سرکوب منتقدان و معترضان، نه تنها کمکی به رفع بحران‌های موجود در جامعه نمی کند، بلکه برعکس، به تشدید عوامل تنش‌زا منجر می‌شود».

متن اطلاعیه کانون صنفی معلمان استان تهران:

به نام خداوند جان و خرد

در حالیکه بیش از بیست روز از حوادث اعتراضی ماه جاری می گذرد، همچنان تعداد زیادی از دانشجویان و فعالان مدنی و کارگری و تعداد محدودی از دانش آموزان و معلمان و بازنشستگان  به صورت بازداشت موقت در حبس می باشند.

همچنان که تجربیات گذشته نیز نشان می دهد، زندان و حبس و سرکوب منتقدان و معترضان ،نه تنها کمکی به رفع بحرانهای موجود در جامعه نمی کند ،بلکه بر عکس به تشدید عوامل تنش زا منجر می شود. و این هشداری است که بارها از طرف کانون های صنفی معلمان به مسئولان و تصمیم گیران کشوری داده شده است .

کانون صنفی معلمان استان تهران ضمن تاکید بر حق مشروع ملت ایران در جهت برپایی تجمعات اعتراضی به شکلی مدنی، آزادی همه بازداشت شدگان اعتراضات ۹۶ بویژه دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و فعالان مدنی و کارگری را خواهان است.

کانون صنفی معلمان استان تهران ۲۸/۱۰/۱۳۹۶

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment