استمرار تجمعات کشاورزان شرق اصفهان دراعتراض به عدم توزیع عادلانه آب - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > استمرار تجمعات کشاورزان شرق اصفهان دراعتراض به عدم توزیع عادلانه آب

استمرار تجمعات کشاورزان شرق اصفهان دراعتراض به عدم توزیع عادلانه آب

کشاورزان
ایران – کارگری

استمرار تجمعات کشاورزان شرق اصفهان دراعتراض به عدم توزیع عادلانه آب

روز شنبه ۱۸ فروردین ماه کشاورزان شرق اصفهان در ادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم توزیع عادلانه آب بر اساس حقابه‌ها، درحاشیه پل خواجو تجمع اعتراضی برگزار کردند و سپس به سمت اداره آب منطقه ای اصفهان در ضلع جنوبی زاینده رود راهپیمایی کردند و به اجتماعشان مقابل ساختمان این شرکت ادامه دادند.

کشاورزان زحمتکش با سردادن شعارهایی همچون ،آب زاینده رود حق مسلم ماست، پول نمی خواهیم آب می خواهیم، ‘زاینده رود من کو’ و….اعتراضاتشان را بنمایش گذاشتند.

در پایان تجمع کشاورزان معترض شرق اصفهان اعلام کردند در صورت عدم رسیدگی به مشکلاتشان ومتحقق نشدن خواسته هایشان به اعتراضاتشان ازجمله تجمعات ادامه خواهند داد.

باید یادآوری کرد که روز گذشته مجمع نمایندگان مجلس استان اصفهان از کشاورزان معترض شرق اصفهان خواسته بودند، از هر گونه تجمع اعتراضی پرهیز کنند وامروز نیز استاندار اصفهان گفت: هیچ دلیلی برای تجمع وجود ندارد.

کشاورزان با تجمعات اعتراضی و راهپیمایی امروز و اعلام اینکه تا تحقق خواسته‌‌هایشان به تجمعاتشان ادامه خواهند داد پاسخ دندان شکنی به مجمع نمایندگان مجلس استان اصفهان واستاندار دادند وعزم راسخشان را برای احقاق حقوق بحقشان بنمایش گذاشتند.

 

خاطر نشان می شود، مناطق شرق اصفهان بالغ بر 300 هزار نفر جمعیت دارد که مردم آن اغلب به کشاورزی اشتغال دارند، اما خشکسالی، آنان را بشدت در معرض مشکلات شغلی و معیشتی قرار داده است.

کشاورزان معترض که از مناطق زیار، جرقویه، ورزنه، اژیه، هرند، برآن و خوراسگان واقع در شرق اصفهان هستند، می گویند خشکسالی و جاری نشدن زاینده رود برای کشت پاییزه، مشکلات معیشتی آنان را دو چندان کرده است.

سهم کلی حقابه کشاورزان شرق اصفهان از زاینده رود حدود 400 میلیون مترمکعب است، اما این میزان در سال های اخیر اختصاص نیافته و با وجود جریان یافتن زاینده رود در مقطعی از سال گذشته تنها حدود 40 درصد از یکصد هزار هکتار زمین های کشاورزی شرق اصفهان، زیر کشت رفت و امسال بدلیل رها نشدن آب برای کشت پاییزه این رقم با کاهش زیادی روبه رو شده است.

علاوه بر این طبق مصوبه شورای هماهنگی زاینده رود، با توجه به اینکه ذخیره آب در سد زاینده رود به کمترین میزان طی 50 سال اخیر رسیده است، امکان توزیع آب کشاورزی در سال زراعی جاری وجود ندارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment