ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > استمداد کارگران شیرآلات سیمگون ، چند سال است که سرگردانیم

استمداد کارگران شیرآلات سیمگون ، چند سال است که سرگردانیم

کارگران
ایران – کارگری

استمداد کارگران شیرآلات سیمگون، چند سال است که سرگردانیم

شماری از کارگران کارخانه پیمانکاری کارخانه شیرآلات سیمگون خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی و صنفی خود شدند. کارگران کارخانه شیرآلات سیمگون که شمار آن‌ها تا ۷۰ نفر برآورد می‌شود، به‌صورت قراردادی در این واحد صنعتی نیمه تعطیل مشغول به کار هستند.

این کارگران می‌گویند، هرچند بار‌ها شرایط دشوار کاری آن‌ها از رسانه‌های جمعی اطلاع‌رسانی شده است اما تاکنون هیچ توجهی به تغییر شرایط یا رسیدگی به وضعیت این کارگران نشده است. موضوعی که به گفته این کارگران ناشی از مهم نبودن این وضعیت برای کارفرما به حساب می‌آید.

کارگران خواستار آن هستند که به قراردادهای سفید امضا، حقوق‌های معوق ۱۲ تا ۱۳ ماهه و پرداخت حق بیمه‌های همراه با تأخیر پایان داده شود.

چیزی که برای این کارگـران حائز اهمیت است، دریافت مطالبات و حفظ امنیت شغلی است؛ چراکه در منطقه محل کار آنها فرصت شغلی دیگری وجود ندارد اما آن‌ها باید پاسخگوی نیازهای خانواده‌هایشان باشند.

کارگرانی که هریک از آن‌ها دارای سوابقی بین ۱۵ تا ۲۰ سال هستند، در این رابطه می‌گویند:  جدا از معوقات مزدی ۱۳ ماهه، پرداخت سنوات حدود ۸ سال به تعویق افتاده است. همچنین عیدی کارگـران در سه سال گذشته پرداخت نشده است.

کارگـران معترض همچنین می‌گویند چندین سال است کارفرما به دلایلی که ما کارگـران از آن بی‌اطلاعیم کارخانه را‌‌ رها کرده و ما کارگـران سرگردان شده‌ایم.

کارگـران سیمگون با بیان اینکه در این واحد هیچ مسئولی نیست که پاسخگوی کارگـران باشد، اضافه می‌کنند: به سبب بدهی‌های انباشته هرچند وقت یکبار طلبکاران مالی شرکت به کارخانه می‌آیند و فعالیت تولیدی آن را متوقف می‌کنند. از آنجا که این کارخانه ظرفیت اشتغال حدودا ۶۰۰ کارگر را دارد و برای فروش محصولات تولیدی خود هیچ مشکلی ندارد، از مسئولان درخواست داریم برای رفع مشکلات پیش آمده که امنیت شغلی کارگـران را به خطر انداخته، چاره‌اندیشی کنند.

بیشتر بخوانید: ۱۱ ماه حقوق پرداخت نشده کارگـران شیرآلات سیمگون

بیشتر بخوانید: پیام جمعی از کارگران شرکت سیمگون و گزارشی از وضعیت بحرانی آنان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment