ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > استعفای اعتراضی رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی

استعفای اعتراضی رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی

فدراسیون کشتی
ایران – اجتماعی

 استعفای اعتراضی رسول خادم  از ریاست فدراسیون کشتی

رئیس فدراسیون کشتی، رسول خادم از سمت خود استعفاء داد. خادم در استعفاء نامه خود نوشت: «در انتخابات فدراسیون برای بار دوم شرکت کردم تا بتوانم یک دوره دیگر برای کشتی کشورم کار کنم اما گویا نمی‌شود. افکار قناس من دارد برای کشتی پرهزینه می‌شود. »

او در ادامه افزود: «حتما ناتوان‌تر از آنم که باری از دوش کشتی بردارم، ولی نمی‌توانم به کشتی دروغ بگویم تا بمانم. گاهی بهترین شیوه ایستادن، نایستادن است. »
خادم معتقد بود روش مصدومیت دروغین، خالی کردن میدان مبارزه و شکست فرمایشی در مبارزه قبلی، دیگر جوابگو نیست و باید در این شیوه‌ها بازنگری شود.

اکنون تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی عازم بیشکک قرقیزستان خواهد شد که خادم به عنوان رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی و عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی، همراه این تیم نخواهد بود.

خادم در متن استعفاء نامه خود آرزو کرده که کشتی به عنوان ورزش ملی، قهرمانانی داشته باشد که مردم بیش از مدال آنها، به شخصیت‌شان احترام بگذارند.
او می‌نویسد: «آرزو دارم کشتی نه به عنوان یک رشته ورزشی، بلکه به عنوان یک فرهنگ در تاریخ مناسبات اجتماعی ایران، همواره کنار مردم بماند و وسوسه‌های مادی، قهرمانان ملی را از درد واره‌های جامعه جدا نکند.»
علی خادم در پایان استعفاء نامه خود این چنین می‌نویسد، کشتی این ورزش درد، رنج و زجر، بخشی از وجود من است و بخشی از قلب من.
پس از استعفای خادم، اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی نیز از مسئولیت خود کناره‌گیری کردند. مریم منظمی معاونت زنان فدراسیون هم در حمایت از خادم، استعفاء داد.

یادآوری می‌شود که مسئولان جهانی کشتی به تازگی گفته‌اند در صورت تکرار خودداری کشتی‌گیران ایرانی از مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی، عواقب سختی در انتظار کشتی ایران خواهد بود.
قابل توجه اینکه یک روز پس از استعفای رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران، روسای تمامی هیات‌های کشتی ایران هم به حمایت از او استعفا داده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

Tags:

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment