ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > از سرگیری دوباره اعتراضات کارگران هپکو و به خیابان آمدن آنها، سه‌شنبه ۱۷ بهمن

از سرگیری دوباره اعتراضات کارگران هپکو و به خیابان آمدن آنها، سه‌شنبه ۱۷ بهمن

تظاهرات و راهپیمایی کارگران هپکو
ایران ـ کارگری

از سرگیری دوباره اعتراضات کارگران هپکو و به خیابان آمدن آنها، سه‌شنبه ۱۷ بهمن 

بر اساس خبر ی که بدستمان رسیده،

امروز سه شنبه هفدهم بهمن از ساعت ۱۰ صبح  ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفراز کارگران هپکو اراک از درب کارخانه برای راهپیمایی و اعتراض به عدم پرداخت ۸ ماه حقوق خود خارج شدند. برخی از کارگران کفن پوش هستند.

کارگران زحمتکش کارخانه هپکو در اراک،  بدنبال اعتراضاتی که از روز دوشنبه از سرگرفته شده، دست از کار کشیده و به خیابان آمدند. این کارگران نسبت به عدم پرداخت ۸ ماه از دستمزدشان معترض هستند. کارگران معترض در راهپیمایی خود در روز دوشنبه در اشاره‌ای معنی دار به وعده وعیدهای پوچ و توخالی وزرا و مقامات دولتی مبنی بر پرداخت مطالبات مزدی‌شان تا پایان ماه، شعار‌ «مرگ بر کارگر – درود بر ستمگر» را سر دادند.

آنچه که کارگران کارخانه هپکو را به راهپیمایی و اعتراضات خیابانی کشانده است، افزون بر طلبات ۱۰۶ روزه از سال جاری و معوقات مزدی باقی‌مانده از سال ۹۵، نبود کار و تولید در شرکت می‌‌باشد. این کارگران بر این واقعیت تلخ انگشت تاکید می‌گذارند که چیزی بیشتر از یکماه به پایان سال و ایام عید نمانده و آنها همچنان باید در برابر خانواده خود شرمگین باشند؛ چرا که پولی برای خرید حداقل عیدی بچه‌‌هایشان ندارند. آنها به درستی یادآور می‌شوند که مسائل کارگران فقط به امورات مالی محدود نمی‌شود؛‌ بلکه بی‌پولی برای آنها خسارات فرهنگی و اجتماعی نیز در پی داشته و دارد.

کارگران ضعف مدیریتی حاکم بر شرکت هپکو را یکی از دلایل وضعیت خراب شرکت می‌دانند. آنها که خود را در برابر توجیه نبود تولید و سفارش از شرکت، از سوی مدیران می‌یابند، اظهار می‌دارند که این چه مدیریتی است که  قدرت ایجاد تولید و سفارش برای این شرکت را ندارد و کسی هم به حساب مدیران سابق که بوجود آورنده این اوضاع هستند، رسیدگی نمی‌کند. آنها ضمن شکلی و تظاهر نامیدن وعده‌هایی که مسئولین در برابر دوربین خبرنگاران می‌دهند،‌ به حق مدعی‌اند که از این حرفهای غیر واقعی، تا به حال چیزی نصیب کارگران نشده و باز هم نخواهد شد.

آنطور که از برخی محافل کارگری مستقل داخل کشور نقل شده است، کارخانه هپکو پیش از این، دارای ۸۰۰۰ کارگر بوده؛‌ ولی در حال حاضر عدد کارگران آن به سختی به ۱۰۰۰ تن می‌رسد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment