ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادعای پرداخت مطالبات سال ۹۴ کارگران نیشکر هفت‌تپه و واکنش یکی از کارگران

ادعای پرداخت مطالبات سال ۹۴ کارگران نیشکر هفت‌تپه و واکنش یکی از کارگران

کارگران نیشکر هفت‌تپه
ایران ـ کارگری

ادعای پرداخت مطالبات سال ۹۴ کارگران نیشکر هفت‌تپه ، واکنش یکی از کارگران

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه از پرداخت مطالبات سال ۹۴ کارگران روزمزدی این واحد تولیدی خبر داد و ادعا کرد : طبق قرار قبلی دو ماه از مطالبات سال ۹۴ کارگران روزمزذی مجتمع نیشکر هفت‌تپه پرداخت شد.

بنا به خبر منتشر شده در خبرگزاری ایلنا، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه مدعی پرداخت مطالبات سال ۹۴ کارگران این واحد تولیدی شد و گفت: طبق قرار قبلی دو ماه از  مطالبات سال ۹۴ کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه (به جز مطالبات یکی از پیمانکاران) پرداخت شد.

امید اسدبیک با اعلام این خبر ادعا کرد که مطالبات پرداخت شده به ماه‌های آذر و دی ماه سال ۹۴ کارگران روزمزدی مجتمع کشت و صنعت مربوط می‌شود که به جز کارگران یکی از پیمانکاران زیرمجموعه این شرکت، در حال حاضر همه کارگران مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

اسدبیک در پایان اظهار داشت: کارگرانی که در خصوص پرداخت مطالبات سال ۹۴ خود ابهام یا مشکلی دارند به مسئولان و مدیران واحد محل فعالیت خود در مجتمع نیشکر هفت‌تپه مراجعه کنند. در این زمینه دستورات لازم به مدیران بخش داده شده است.

گفتنی است در مجتمع نیشکر هفت‌تپه حدود ۱۵۰۰ کارگر به صورت روزمزدی مشغول به کار هستند که در پیگیری معوقات ۲ ماهه سال ۹۴ خود مرتبا دست به اعتراض صنفی می‌زدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران اقدام به نشر پیام یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در همین زمینه کرده است که در زیر می‌آید:

«بنده دیروزحقوق ۱۱ و ۱۲ سال ۹۴ را گرفتم؛ اماخدا شاهد است که خوشحال نیستم چون هم مابقی کارگران حقوق دریافت نکردند هم اینکه هنوزخیلی ازمطالباتمان مانده است. ما نباید با دادن این حقوق‌ها بی خیال باشیم. این کارت انصارهم وقت خریدن است شگردشونه، میخواهند چندهفته‌ای ماراسرگردان کنند. ما نباید به آنها چنین فرصت‌هایی بدهیم. آنها به هر طریقی دنبال وقت کشی هستند. آنها بی خیال و پوست کلفت هستند؛ ماچرا بایدبی تفاوت باشیم؟

عید نزدیک است، چرا باید روزهای آخرسال اعتصاب کنیم ؟ بخدا اگر الان دست بکارنشویم شکست میخوریم. بیایید بازهم مثل همیشه اعتصاب بزرگ و وسیعی انجام بدهیم وتمام مطالباتمان را بگیریم وازسرپرستان ومدیران قسمت ها ازحراستی‌ها میخواهیم که با ما باشند.

ذره ای ازخودتان غیرت وتعصب نشان دهید و در اعتصاب شرکت کنید. هرمسئولی هم جلوی کارگرانش را بگیرد بدانیم که از آنهاست بخدا دیگه وقت نیست.  تااعتصاب نشه مطالباتمون را نمی‌گیریم.

مدیران مجموعه! خطابم به شماست. حداقل جلوی کارگراتون را نگیرید وتهدیدشان نکنید. ما از تهدید و اخراج نمی‌ترسیم.

مامتحدیم وکسی جرات نداردکسی را اخراج کند. برای گرفتن مطالباتمان فقط باید اعتصاب کرد و جلوی تولید را گرفت اکثر کارگران آماده‌اند. نگذاریم فکرکنند که اعتصاب دیگر وجود ندارد؛ پس هرچه زودتر بهتر.»

به این ترتیب مشخص می‌شود در شرایطی که در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ هستیم هنوز حتی پرداخت حقوق معوقه آذر و دی سال ۱۳۹۴ یعنی دوسال قبل هم کامل انجام نشده است و کارگران شریف و زحمتکش در آستانه سال نو باز هم به دنبال اعتصاب هستند تا شاید بتوانند دستمزدهای عقب افتاده را بگیرند و اگر یارای خرید عیدی برای کودکانشان را ندارند لااقل فرزندانشان در ایام عید گرسنگی نکشند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment