ادامه تعطیلی کارخانه کنتورسازی ایران و بلاتکلیفی کارگران با ۱۴ماه مطالبات مزدی معوقه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه تعطیلی کارخانه کنتورسازی ایران و بلاتکلیفی کارگران با ۱۴ماه مطالبات مزدی معوقه

ادامه تعطیلی کارخانه کنتورسازی ایران و بلاتکلیفی کارگران با ۱۴ماه مطالبات مزدی معوقه

ادامه تعطیلی کارخانه
ایران ـ کارگری

ادامه تعطیلی کارخانه کنتورسازی ایران و بلاتکلیفی کارگران با ۱۴ماه مطالبات مزدی معوقه

کارگران شاغل در کارخانه «کنتورسازی ایران» در استان قزوین نسبت به مطالبات مزدی ۱۴ ماهه خود و ادامه تعطیلی کارخانه  معترض هستند. آنها می‌گویند که با گذشت بیش از ۱۲ روز هنوز تعطیلات موقت کارخانه تمام نشده و درهای کنتورسازی به روی کارگران بسته است. کارگران معتقدند که براساس تصمیم مدیریت این واحد صنعتی، دست‌کم این وضعیت تا پایان هفته آتی ادامه خواهد یافت.

یکی از کارگران معترض کارخانه کنتورسازی ایران در این‌ رابطه می‌گوید: «پیش‌تر این واحد تولیدی به مدت دو هفته تعطیل بود و بعد از پایان تعطیلات ۱۲ روزه‌‌ای که پیش از این از جانب کارفرما تعیین شده بود، هنوز وضعیت هیچکدام از ما مشخص نیست.»

وی با طرح این موضوع که کارگران شاغل در این واحد تولید‌ی تا ۱۴ ماه مطالبات مزدی عقب‌افتاده دارند، تصریح کرد: «روز پنجشنبه از جانب کارفرما اطلاعیه‌ای مبنی بر افزایش تعداد روزهای تعطیل کارخانه به بهانه تعطیلات تابستانی نصب شده است اما هنوز به زمان بازگشت به کار هیچ اشاره‌ای نشده و تنها عنوان شده که تا پایان هفته خبردار می‌شویم.»

باتوجه به وضعیت کارگران قراردادی این واحد که با ۱۴ ماه طلب مزدی فاقد امنیت شغلی هستند، این کارگر معتقد است که استفاده از تعطیلات تابستانی برای آنها نوعی خانه‌نشینی محسوب می‌شود. او در ادامه سخنان‌اش احتمال می‌دهد که در نتیجه افزایش تعداد روزهای تعطیلات؛ ممکن است همکاران وی امنیت شغلی خود را از دست بدهند.

مطابق اظهارات این کارگر تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۴۰ کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند اما کارفرما همزمان با آغاز سال ۹۷ به  دلیل «رکود بازار فروش محصولات» حدود ۱۰۰ نفر از آنها را تعدیل کرد و هم‌اکنون این کارگران به امید بازگشت به کار، از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ۸۰ کارگر کنتورسازی ایران در انتظار اخراج و بیکاری

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment