ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع کارگران اخراجی کارخانه آذر آب اراک

تجمع کارگران اخراجی کارخانه آذر آب اراک

تصویری از تجمع کارگران

ایران – تجمع کارگران

ادامه تجمع کارگران اخراجی کارخانه آذر آب اراک

بنابه گزارش دریافتی، روز سه شنبه ۳۰ خرداد ماه تعدادی از کارگران اخراجی کارخانه آذر آب اراک برای چندمین بار در اعتراض به اخراج و عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود جلوی درب ورودی این شرکت دست به تجمع زدند.

به گفته کارگران، حدود ۲۲کارگر بخش رنگ و سند پلاست روز اول خرداد ماه توسط کارفرما اخراج شدند و هنوز وضعیت سه ماه معوقات مزدی آنان نیز روشن نشده است. بعد از اخراج این کارگران تقریبا هرروز کارگران اخراجی مقابل درب ورودی کارخانه و نهاد های دولتی دست به تجمع می زنند و خواستار بازگشت به کار و پرداخت سه ماه دستمزد معوقه خود هستند.

این کارگران افزودند که علت اخراج این گروه از همکاران آن‌ها که دست‌کم از یک تا ۸ سال سابقه کار داشته‌اند واگذاری واحد رنگ وسند پلاست به یک شرکت پیمانکاری  است ودر حال حاضر پیمانکاری که جدیدا مسئولیت این بخش را بر عهد گرفته نیروی کار جدید جایگزین آنان کرده است.

کارگران با یادآوری این نقطه که جدا از اخراجهای صورت گرفته اخیر هنوز نزدیک به ۱۵۰۰کارگر قراردادی در این واحد مشغول کارند، می افزایند که : از قرار معلوم  مجموع کارگران این کارخانه دارای ۳ ماه دستمزد معوقه، ۷ ماه حق بن پرداخت نشده و وضعیت نامعلوم بیمه تکمیلی درمانی خود هستند.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment