ادامه تجمعات کارگران فولاد اهواز برای اطمینان از آزادی بقیه همکاران‌شان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه تجمعات کارگران فولاد اهواز برای اطمینان از آزادی بقیه همکاران‌شان

ادامه تجمعات کارگران فولاد اهواز برای اطمینان از آزادی بقیه همکاران‌شان

کارگران
ایران ـ کارگری

ادامه تجمعات کارگران فولاد اهواز برای اطمینان از آزادی بقیه همکاران‌شان

در حالیکه اکثر کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز، ساعت ۷ بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه، در نتیجه پایداری کارگران مقاوم گروه ملی در برابر ضرب و شتم و ایجاد رعب و وحشت نیروهای سرکوب، آزاد شدند؛ امروز پنج‌شنبه‌ ۲۴خرداد نیز شماری از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در مقابل دادگستری این شهر برای آزادی همکاران باقیمانده خود در زندان تجمع کردند.

گزارشات دریافتی حاکی است که از صبح امروز پنج‌شنبه ۲۴خرداد، شماری از کارگران این مجتمع صنعتی با حضور در مقابل دادگستری اهواز خواهان آزادی مابقی همکاران بازداشتی خود شدند.

بر پایه این گزارش، روز چهارشنبه هرچند که ۴۶ کارگر بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، آزاد شدند، اما هم زمان دو کارگر معترض دیگر به نام‌های «محمد دشت‌بزرگ» و «عبدالرحمن ساکی» بازداشت شدند که «محمد دشت‌بزرگ» آزاد گردید، اما «عبدالرحمن ساکی» در بازداشت نگه داشته شد.

بنا بر آخرین خبرها، در حال حاضر ده کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز همچنان در زندان مرکزی اهواز محبوس‌اند و از سوی دیگر  تا ساعت ۳ بعدازظهر گروه‌هایی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با تجمع در مقابل دادگستری این شهر در میدان استاندارد پیگیر آزادی همکاران خود هستند.

اسامی کارگران باقیمانده در زندان به شرح زیر است:

۱. کریم سیاحی   ۲. سعید شابثی   ۳. امیر حریزاوی   ۴. محمد فلاحی   ۵. عبدالرحمن ساکی   ۶. جواد اسکندری   ۷. محمد علی جماعتی   ۸. محمود خسروشاهی   ۹. علی طاهری   ۱۰. سجاد حسین‌پور

کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده اند تا آزادی یاران خود دست از اعتراض کوتاه نخواهند آمد.

لازم به یاد‌آوری است که آزادی ۴۶ نفر از ۵۱ کارگر بازداشت‌شده به قید وثیقه ۵۰ میلیون‌ تومانی بوده است. دادگاه انقلاب از پذیرش وثیقه کریم سیاحی، محمدعلی جماعتی، محمد فلاحی و جواد اسکندری به بهانه داشتن شاکی خصوصی و شکستن شیشه دفتر نماینده شهر خودداری کرده است.

در خبرها آمده است که در میان بازداشت‌شدگان فردی بنام «عباس سلمان‌زاده» متاسفانه از شهروندان عادی بوده است که همراه با کارگران معترض بازداشت و کماکان در زندان مانده است.

گفتنی است که چهار نفر از کارگران به نام های کریم سیاحی، پیمان شجیراتی، سید محمد نوری و سیدرضا طبیب ، از لحظه بازداشت، توسط نیروهای امنیتی و گارد یگان ویژه بشدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و یکی از مضروب شدگان تا ساعت ها بعد در بازداشتگاه دچار خونریزی می‌شود ولی تلاشی برای اعزام وی به بهداری صورت نمی‌گیرد.

خبرها برگرفته از کانال اتحادیه آزاد

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment