ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ادامه بی خبری از محمد نجفی ، وکیل دادگستری بازداشت شده

ادامه بی خبری از محمد نجفی ، وکیل دادگستری بازداشت شده

محمد نجفی
ایران – اجتماعی

ادامه بی خبری از محمد نجفی ، وکیل دادگستری بازداشت شده

آقای محمد نجفی فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، حدود یک هفته‌ی پیش در مقابل منزلش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به محل نامشخصی منتقل شد. آقای محمد نجفی که از جمله افراد پیگیر نحوه جان باختن تعدادی از معترضان در وقایع اخیر بود از زمان بازداشت تماسی با خانواده نداشته است و نزدیکانش در نگرانی از سرنوشت او به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد نجفی فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری روز ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۶، توسط نیروهای امنیتی در مقابل منزلش در شهر اراک بازداشت شد.
یک منبع محلی در مورد اخرین وضعیت این وکیل بازداشت شده گفت: “تا کنون پیگیری خانواده آقای نجفی به نتیجه نرسیده و همچنان از وضعیت وی خبری در دسترس نیست. در زمان بازداشت هم اعلام نکردند چرا او را دستگیر می کنند”.

آقای محمد نجفی چندین سابقه بازداشت و احضار دارد از جمله در تاریخ ۲۰ مهرماه ۹۵ این وکیل دادگستری، به‌دلیل پوشیدن پیراهنی که روی آن نوشته شده بود ”عاشورای ۸۸“ در خیابانی در شازند از توابع استان مرکزی از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد، آقای نجفی کمی بعد با تودیع قرار وثیقه دویست میلیون تومانی امکان آزادی موقت یافت.

از سوی دیگر دادگاه این وکیل دادگستری در ۱۷ آبان‌ماه سال جاری به اتهام  تبلیغ علیه نظام برگزار شد.
اتهام تبلیغ علیه نظام علیه این فعال حقوق بشر در دادگاه بدلیل انتشار مطالبی در کانال تلگرامی و صفحه فیس بوک منتسب به وی طرح شده بود.
در همان زمان یک منبع نزدیک به خانواده آقای نجفی به گزارشگر هرانا گفته بود “از دیگر اتهامات آقای نجفی غیر از پوشیدن پیراهن با نوشته عاشورای ۸۸ ، ایراد سخنرانی در مراسمی در منزل گوهر عشقی (مادر وبلاگ نویس جان باخته ستار بهشتی) بود.”

درحالیکه بیش از ۱۰ روز از بازداشت آقای نجفی می‌گذرد هنوز ارگانهای ذیربط هیچ اطلاعی از وضعیت آقای نجفی به خانواده ایشان نداده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment