ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه بلاتکلیفی شغلی کارگران کارخانه کاشی و سرامیک حافظ علیرغم وعده و وعیدها

ادامه بلاتکلیفی شغلی کارگران کارخانه کاشی و سرامیک حافظ علیرغم وعده و وعیدها

کارگران
ایران – کارگری

ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه کاشی و سرامیک حافظ علیرغم وعده و وعیدها

کارگران کارخانه کاشی و سرامیک حافظ با تعطیلی اواخر سال گذشته کارخانه بدلیل تعمیرات در بلاتکلیفی شغلی بسر می برند علیرغم وعده و وعیدها 12ماه حقوق، عیدی و ماه ها حق بیمه این کارگران کماکان پرداخت نشده است.

در پی تجمعات اعتراضی اسفند ماه، کارگران کارخانه کاشی و سرامیک حافظ واقع در کیلومتر ۲۵ جاده شیراز-زرقان، طی جلساتي كه با حضور مسئولان ذيربط در قالب كميسيون كارگري استانداري برگزار شد، مفادي به تصويب رسيد كه يكي از آن ها تسويه حساب با كارگران تا 25 اسفند ماه بود اين در حالي است كه تنها معادل دو ماه حقوق در اواخر پارسال پرداخت گرديد و كارگران همچنان 12 ماه حقوق طلبكارند.

واريز نشدن به موقع حق بيمه كارگران، مشخص نبودن وضعيت 200 كارگر قراردادي اين كارخانه و بلاتكليفي كارگران از ديگر معضلات كارگران این کارخانه است.

توليد در كارخانه كاشي و سراميك حافظ در اواخر پارسال متوقف شده است و اين در حالي است كه اين كارخانه ظريفت توليد 23 هزار مترمربع كاشي با ارزش حدود 2 و نیم ميليارد ريالي هر روز را دارد اما متاسفانه اين كارخانه بزرگ كه به صورت غير كارشناسي در اواخر دولت دهم به بخش خصوصي واگذار شد به حال خود رها شده است.

كارخانه در حال حاضر به اسم تعميرات اساسي تا 18 فروردين در مرحله آورهال قرار داد اين در حالي است كه قطعات برای تعميرات خريداري نشده است و معلوم نيست چگونه قرار است تعميرات انجام شود.

برگزاری تجمع اعتراضی کارگران کاشی حافظ زرقان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ومطالبات دیگر مقابل کارخانه

صبح روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، کارگران کارخانه کاشی حافظ زرقان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ومطالبات دیگر مقابل درب ورودی این واحد تولیدی اجتماع کردند.

براساس گزارش یک منبع خبری محلی، یکی از کارگران این کارخانه به دوازده ماه حقوق معوق خود اشاره کرده و گفت: علاوه بر حقوق هنوز عیدی و سنوات را دریافت نکرده‌ایم.

یک کارگر معترض دیگر در تشریح علت تجمع کارگران گفت: حقوق ها به موقع پرداخت نمی شود و پنج ماهی هست که حقوقی دریافت نکرده ام و از این جهت با مشکل روبرو هستیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment