ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ادامه بازداشت مردان دستگیر شده در تجمع ۸ مارس تهران

ادامه بازداشت مردان دستگیر شده در تجمع ۸ مارس تهران

بازداشت شدگان ۸ مارس
ایران – اجتماعی

ادامه بازداشت مردان دستگیر شده در تجمع ۸ مارس تهران

بر اساس گزارشات رسیده، رسیدگی به وضعیت مردان بازداشت شده در تجمع روز جهانی زن مقابل وزارت کار علی‌رغم وعده مسئولان دادسرای اوین به روز شنبه  ۲۶ اسفند ماه موکول شده است.
صبح امروز، ۲۳ اسفند ماه، خانواده‌های بازداشت شدگان مرد در هفتمین روز بازداشت آنها طبق وعده پیشین نماینده دادستانی به دادسرای اوین مراجعه کردند اما بنا به اعلام مسئولان دادسرا، رسیدگی به وضعیت خانواده‌هایشان به روز شنبه موکول شده است.

به دنبال پیگیری خانواده‌ها مشخص شد روز گذشته همه مردان بازداشت شده به جز علی سالم از زندان فشافویه به دادسرای اوین منتقل شدند. علی سالم یکی از بازداشت‌شدگان تجمع ۸ مارس از روز یکشنبه با خانواده خود تماس نداشته و وضعیت وی نگران‌کننده است.
علیرغم اعلام حضور افراد به منظور کفالت «پیمان چهرازی، جواد عباس توللی، علی افسونگر و مهرداد قاضی» و ملاقات آنها با نماینده دادستان، پاسخ دقیقی به خانواده‌ها داده نشده است.

یادآوری می‌شود که پنج شنبه گذشته، ۱۷ اسفند ماه، شماری از شرکت‌کنندگان تجمع روز جهانی زن در تهران که در مقابل ساختمان وزارت کار به خشونت کشیده شد، بازداشت و با ضرب و شتم به بازداشتگاه وزرا و سپس به زندان های قرچک و فشافویه منتقل شدند. همه زنان بازداشت شده در ساعات پایانی روز دوشنبه ۲۱ اسفند به قید قرار کفالت از زندان قرچک آزاد شدند اما با گذشت نزدیک یک هفته، بازداشـت مردان کماکان ادامه دارد.

بازداشت شدگان ۸ مارس

۱۳ زن بازداشـت‌شده در تجمع روز جهانی زن (۱۷ اسفند) مقابل وزارت کار در تهران، دوشنبه شب ۲۱ اسفند ماه با قرار کفالت از زندان قرچک ورامین آزاد شدند. برخی چهره‌های شناخته‌شده جنبش زنان در میان این بازداشـت‌شدگان بودند.

به دنبال فراخوان ۸ مارس، روز ۱۷ اسفند ماه زنان و مردان مقابل وزارت کار حضور یافتند تا به نابرابری، بی‌عدالتی و شرایط نامساعد زنان در بازار کار اعتراض کنند.
شمار زیادی از تجمع‌کنندگان قبل از رسیدن به محل تجمع با ضرب و شتم و خشونت نیروهای انتظامی، لباس شخصی‌ها و موتورسواران مواجه و پراکنده شدند. در همان لحظات اولیه بیش از ۵۰ زن و ۲۰ مرد بازداشت شدند. برخی در دو روز اول و همه زنان ۲۱ اسفند با قرار کفالت یا تعهد آزاد شدند اما همچنان ۵ مرد در بازداشت هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment