ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ادامه بازداشت خانم سپیده فرح‌آبادی در زندان اوین و مخالفت با آزادی وی

ادامه بازداشت خانم سپیده فرح‌آبادی در زندان اوین و مخالفت با آزادی وی

بازداشت سپیده فرح‌آبادی
ایران – اجتماعی

ادامه بازداشت خانم سپیده فرح‌آبادی در زندان اوین و مخالفت با آزادی وی

از روز ۱۲ دی ۱۳۹۶ خانم سپیده فرح‌آبادی در زندان اوین به سر می‌برد و مقامات امنیتی و قضایی با آزادی وی مخالفت می‌کنند.
مقامات قضایی به خانواده خانم سپیده فرح‌آبادی (فرهان) که در جریان تظاهرات سراسری بازداشت شده، اعلام کردند که «او فعلاً آزاد نخواهد شد زیرا تحقیقات تکمیل نشده است. »

۲۰ روز است این که شهروند در زندان اوین نگهداری می‌شود و طی این مدت بارها تحت بازجویی قرار داشته است.
در جریان تظاهرات سراسری روز ۱۲ دی‌ ماه نیروهای امنیتی سپیده فرح‌آبادی را به همراه تعدادی از دوستانش بازداشت و به بند اطلاعات اوین منتقل کردند.

به گزارش منابع نزدیک گفته می‌شود که خانواده این دختر جوان تا کنون امکان ملاقات حضوری با او نداشته‌اند و وضعیت جسمی او نامشخص است.
بیش از ۱۰۰ شهر در تظاهرات سراسری ضد دولتی در ایران شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری خشونت دست به سرکوب و دستگیری شهروندان معترض زدند.

از روز ۷ دی ۱۳۹۶ نیروهای امنیتی بازداشت شهروندان معترض را آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر تنها بازداشت ۳۷۰۰ هزار تن از سوی مقامات جمهوری اسلامی تأیید شده است، در حالی که گزارشات رسیده حاکی از دستگیری بیش از ۸ هزار نفر می‌باشد.

اغلب این دستگیر شدگان هنوز در بازداشت به سر می‌برند و از وضعیت سلامتی آنها اطلاعی در دست نیست، اخبار نگران کننده‌ای از کشته شدن‌‌های مشکوک زندانیان در روزهای گذشته منتشر شده است. این در حالی است که حتی یکی از نمایندگان مجلس در روزهای گذشته از احتمال ایجاد کهریزک دوم سخن گفته بود.

یادآوری می‌شود که به دنبال سرکوب خشونت بار معترضان در تظاهرات سراسری، شهرهای ایران در وضعیت امنیتی به سر می‌برد و عملا یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در آن‌ها برقرار است؛ حتی در بعضی شهرها اجتماع چند نفر ممنوع است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment