ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ادامه بازداشت ابراهیم مرادی و متین خالدی در زندان مرکزی ارومیه

ادامه بازداشت ابراهیم مرادی و متین خالدی در زندان مرکزی ارومیه

ادامه بازداشت ابراهیم مرادی و متین خالدی در زندان مرکزی ارومیه
ایران – اجتماعی

ادامه بازداشت ابراهیم مرادی و متین خالدی در زندان مرکزی ارومیه

دو تن از  دانشجویانی که در اعتراضات دی‌ماه بازداشت شده‌اند به نام‌های ابراهیم مرادی و متین خالدی پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شده‌اند. اتهام این افراد تبلیغ علیه نظام عنوان شده و در حال حاضر در بند جوانان زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شوند.

آقای ابراهیم مرادی فرزند عبدالله از اهالی سردشت روستای نلاس و دانشجوی زیست شناسی است، وی در تاریخ ۱۰ دی‌ماه سال جاری توسط اطلاعات سپاه بازداشت و پس از گذشت ۱۶ روز در سلول انفرادی اطلاعات سپاه و با تکمیل مراحل بازجویی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

دیگر دانشجوی بازداشتی آقای متین خالدی فرزند کمال‌الدین اهل بانه و ساکن ارومیه است. وی در تاریخ ۹ دی‌ماه توسط پرسنل وزارت اطلاعات بازداشت و پس از تحمل ۶ روز بازجویی و تحمل سلول انفرادی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات در تاریخ ۱۵ دی‌ماه به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

اتهام این دو دانشجو که در منازل خود بازداشت شدند، تبلیغ علیه نظام عنوان شده و در حال حاضر در بند جوانان زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شوند.

یادآوری می‌شود که در جریان تظاهرات سراسری دی ماه و متعاقب سرکوب‌های خشونت‌بار دولتی، هزاران نفر بازداشت و چندین نفر جان باخته‌اند. بنابر اعلام رسانه‌های خبری چندین هزار نفر بازداشت و زندانی شده که مقامات فقط بازداشت ۵ هزار نفر را تأیید کرده اند. همچنین تا کنون حداقل ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌۲٨ شهروند مدنی بر اثر خشونت و سرکوب جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در هفته‌های اخیر، رسانه‌های خبری از مرگ چندین شهروند زندانی از جمله مرگ سارو قهرمانی، کیانوش زندی، حسین قادری و آرام معاذی در بازداشتگاه‌ سنندج خبر دادند. در همین حال گفته می‌شود، کیانوش زندی و آرام معاذی در پی ضرب و شتم و شکنجه در بازداشتگاه‌های سنندج جان باخته‌اند.

سینا قنبری، محسن عادلی، وحید حیدری، علی پولادی، محمد نصیری، حسن ترکاشوندی، سیدشهاب ابطحی، مریم(فروزان) جعفرپور و . . . نیز در سایر زندانهای کشور جان باخته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment