ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه اعتصاب کارگران بخشهای مختلف شرکت نیشکر هفت تپه

ادامه اعتصاب کارگران بخشهای مختلف شرکت نیشکر هفت تپه

اعتصاب کارگران نیشکر
ایران – کارگری

ادامه اعتصاب کارگران بخشهای مختلف شرکت نیشکر هفت تپه

بدنبال اعتصاب کارگران بخشهای مختلف کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که از روز چهارشنبه ۲ اسفند ماه بطور مداوم ادامه دارد، روز چهارم اسفند ماه کارگران قسمت تجهیزات مکانیکی شرکت که تعداد آنها بیش از یکصد نفر است بطور یکپارچه ای در اعتراض به جابجائی های مدیریتی و گماردن مدیران ضد کارگر دست به اعتصاب زدند.

در جریان این اعتصاب یکی از مدیران ارشد شرکت به نام سیفوری تلاش کرد با تهدید و ارعاب کارگران را وادار کند که  اعتصاب خود را بشکنند اما با عکس العمل تند کارگران، وی نهایتا ناچار به فرار از کارخانه شد و کارگران در ادامه اعتراض خود که به ساختمان مدیریت کشیده شد موفق شدند با جلوگیری از منصوب کردن مدیر جدید برای قسمت تجهیزات مکانیکی به خواست خود دست یابند.

براساس گزارشات رسیده از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، در ادامه این اعتصابات در شرکت نیشکر این هفته از صبح روز چهارشنبه کارگران بخشهای دفع آفات، بخش تولید شکر و تجهیزات مکانیکی دست به اعتصاب زده اند و همزمان کارگران بازنشسته آذر ماه نیز وارد محل محوطه کارخانه شده و همراه با دیگر کارگران در مقابل محل کوره بخار کارخانه دست به تجمع زده اند.

کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه خواهان  تکمیل پرداخت حقوق آذر ماه همه کارگران و پرداخت کامل حقوق ماههای دی و بهمن و عیدی و پاداش خود هستند.

همچنین کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت تپه خواهان واریزی 4 درصد از بیمه خود به حساب سازمان تامین اجتماعی هستند تا سیکل بازنشستگی شان تکمیل شود. در حال حاضر این کارگران از آنجا که از آذر ماه سالجاری بازنشسته شده‌اند از کارفرما حقوقی دریافت نمیکنند و از سوی دیگر بدلیل عدم واریز 4 درصد سهم بیمه کارفرما به صندوق سازمان تامین اجتماعی این سازمان نیز از بازنشسته کردن آنان خودداری میکند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment