اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی مجروح شده در درگیری زندان رجایی‌شهر از سوی مسئولان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی مجروح شده در درگیری زندان رجایی‌شهر از سوی مسئولان

اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی مجروح شده در درگیری زندان رجایی‌شهر از سوی مسئولان

اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی
ایران ـ اجتماعی

اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی مجروح شده در درگیری زندان رجایی‌شهر از سوی مسئولان زندان

بعد از ضرب‌وشتم شماری از زندانیان سیاسی در زندان رجایی‌شهر،‌ مطلع شدیم که اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی مجروح شده در این درگیری از سوی مسئولان زندان، باعث اعتراض همبندان و خانواده‌های آنها شده است.

همانطور که در خبر روز چهارشنبه دهم مردادماه آورده بودیم که زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر، روز یکشنبه ۷ مردادماه ۱۳۹۷ در هواخوری زندان رجایی‌شهر در سکوت و بی‌عملی زندانبانان این زندان، مورد ضرب‌وشتم عده‌ای از زندانیان خطرناک و دارای تابعیت خارجی قرار گرفته‌اند؛ اکنون گزارش شده است که در روند درمان آسیب‌دیدگان این واقعه به عمد اخلال ایجاد کرده‌اند و آنها را به شکلی غیرعادی به حال خود رها کرده‌اند.

در یک خبر که اخیرا انتشار یافته به وضعیت سعید شیرزاد اشاره می‌شود که پس از این حادثه به بیمارستان منتقل شده و در بیمارستان، به ماموران همراه او اعلام شده است که هزینه گچ و آتل دست این زندانی سیاسی -علی‌رغم اینکه اورژانسی اعزام شده- باید از سوی زندانی یا همراهانش پرداخت شود و شب را در بیمارستان بستری باشد.

ماموران اما به این بهانه که چنین مجوزی ندارند، مانع ادامه درمان سعید شیرزاد شده‌اند و او را بدون درمان شکستگی کتفش، همان شب از بیمارستان به زندان بازگردانده‌اند. وی کماکان بدون درمان شکستگی در زندان است و مسئولان زندان از اعزام دوباره‌اش به بیمارستان خودداری می‌کنند.

در درگیری زندانیان خطرناک و با تابعیت خارجی با تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۴ سالن ۱۰ زندان رجایی‌شهر، آقایان لقمان مرادی و هوشنگ رضایی نیز به بهداری زندان منتقل شده‌اند. بر اساس خبر مورد اشاره، در بهداری زندان گلوی مجروح هوشنگ رضایی پانسمان شده و به بند بازگردانده می‌شود و پزشک بهداری با توجه به شکستگی کتف راست سعید شیرزاد و مچ پای راست لقمان مرادی، دستور اعزام اورژانسی آنان به بیمارستان مدنی را صادر می‌کند.

مسئولان زندان اما با وجود نظر پزشک بهداری از اعزام لقمان مرادی در همان غروب روز یک‌شنبه به بیمارستان خودداری می‌کنند که با ادامه اعتراض زندانیان به عدم رسیدگی به وضعیت زندانیان مجروح، او را صبح روز دوشنبه ۸ مرداد به بیمارستان می‌فرستند:  «در بیمارستان پای لقمان مرادی را گچ گرفته و آتل بسته‌اند و او عصر روز دوشنبه به زندان بازگردانده شده است.»

بیشتر بخوانید: ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر زیر نظر زندانبانان و محرومیت آنها از درمان

پس از انتشار خبر این درگیری و اخلال در روند درمان زندانیان سیاسی ، تعدادی از خانواده‌های زندانیان سیاسی سالن ۱۰ برای اطلاع از وضعیت بستگان‌شان به دفتر رستمی، دادیار مستقر در دادسرای اوین مراجعه کرده و به این وضعیت اعتراض کرده‌اند؛ اما با انکار دادیار رستمی مواجه شده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment