ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخراج ۳۰۰ تن از کارگران کارخانه ریسندگی کبیر فراهان

اخراج ۳۰۰ تن از کارگران کارخانه ریسندگی کبیر فراهان

اخراج کارگران کارخانه کبیر فراهان
ایران ـ کارگری

اخراج ۳۰۰ تن از کارگران کارخانه ریسندگی کبیر فراهان

بر اساس خبر دریافتی، مدیر عامل کارخانه ریسندگی کبیر فراهان اعلام کرده است که ۳۰۰تن از کارگران این کارخانه اخراج شده‌اند.
وی می‌گویدکه با راه‌اندازی این کارخانه برای۶۵۰ نفر اشتغال‌زایی شده است؛ اما با توجه به شرایط کنونی این صنعت، نیمی از نیروهای کارخانه ریسندگی تعدیل شده و در حال حاضر ۳۶۱ نفر مشغول به کار هستند که کارخانه با نیمی از ظرفیت خود در حال فعالیت است.

مدیر عامل این کارخانه افزود: «میزان تولید این کارخانه در روز ۲۴ تُن است ولی در حال حاضر تولیدات این کارخانه ۵۰ درصد کاهش یافته است.»
او اعلام نمود که محصول تولیدی این کارخانه در داخل کشور به تهران، شیراز و اصفهان ارسال می‌شود. این کارخانه ۸ درصد از نخ تریکو‌دوزی‌های کشور را تامین می‌کند که در بافت پارچه‌های تریکو استفاده می‌شود.

این مدیر کارخانه ادامه داد: «در ابتدای تاسیس واحد ریسندگی، هدف ما صرفا فروش نخ نبود و ما برای تمامی مراحل تولید از جمله رنگرزی، بافت، دوخت و برش انواع حوله، ملحفه و پوشاک برنامه‌ریزی کرده بودیم؛ اما با توجه به مشکلات موجود در این صنعت، طرح توسعه ما بی‌نتیجه ماند و در حال حاضر ۱۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های ما در این شهرک خالی مانده است.»

او با اشاره به مشکلات صنعت ریسندگی در کشور، گفت: «به دلیل تحریم و نبود سیستم ال سی، این واحد تولیدی در تهیه مواد اولیه از کشورهای خارجی با مشکلات بسیاری مواجه شده است. همین معضل سبب شده تا قیمت مواد خام برای تولید نسبت به واحدهای تولیدی در کشورهای همسایه برای ما گران‌تر تمام شود.»
وی بیان داشت: «در حال حاضر رکود بر صنعت نساجی کشور سایه افکنده و سبب تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های بزرگ شده است که درصد بالایی از این کارخانه‌‌ها بازار خود را از دست داده‌ و با کمترین ظرفیت و زیر ظرفیت خط تولید کار می‌‌کنند.»

مدیر عامل کارخانه ریسندگی کبیر فراهان تصریح کرد: «ورود محصولات قاچاق از جمله پارچه و پوشاک از ترکیه، تایوان، هند و چین سبب ایجاد مشکلات بسیاری در صنعت نساجی شده و  کمر کارخانه‌‌های بزرگ کشور را شکسته است.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment