ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخراج کارگران کارخانه مقره سازی ساوه با ماه‌ها حقوق معوقه!

اخراج کارگران کارخانه مقره سازی ساوه با ماه‌ها حقوق معوقه!

کارگران
ایران – کارگری

اخراج کارگران کارخانه مقره سازی ساوه با ماه‌ها حقوق معوقه!

سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، تعدادی از کارگران کارخانه مقره سازی ساوه دراعتراض به اخراج از کار با ماه ها حقوق معوقه مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

کارگران معترض کارخانه مقره سازی ساوه دراعتراض به تمدید نشدن قراردادشان درسال جدید وعدم پرداخت ماه‌ها حقوقشان مقابل فرمانداری ساوه تجمع اعتراضی برگزار کردند.
گفته می‌شود، کارفرمای شرکت مقره‌سازی ساوه در آخرین روزهای پایانی سال ۹۵، اقدام به تسویه حساب و بدهی کارگران در قالب چک بلند مدت به تاریخ خرداد و تیرماه سال ۹۷ کرد که به معنای عدم همکاری و تمدید قرارداد تلقی شده و به رغم گذشت دو هفته از سال جدید، قراردادی برای ادامه همکاری با این کارگران تنظیم نشده است.

معاون اجرایی شرکت مقره سازی ساوه، درهمین رابطه گفت: شرکت مقره سازی مشکلاتی از گذشته و در زمان واگذاری به بخش خصوصی دارد.
حسن معماری اضافه کرد: این واحد تولیدی، حدود 250 میلیارد ریال کالای تولیدی انبار شده دارد که برای فروش در بازار مصرف با مشکل جدی روبرو شده است.
او تصریح کرد: در حالی که همچنان، کوره 72 متری که از نظر مصرف سوخت گاز بسیار هزینه بر است در حال فعالیت است اما تصمیم هیات مدیره بر این شد که در روند تولید کارخانه بازنگری شود و برای تکمیل کالاهای نیمه ساخته نیز، تدبیری اتخاذ شود.

معماری گفت: در صورتی که بتوان کالاهای نیمه ساخته را تکمیل کرد، ارزش افزوده ای معادل 500 میلیارد ریال برای شرکت ایجاد می شود که در چنین شرایطی می توانیم علاوه بر بازگرداندن کارگران تسویه حساب شده، بسیاری از بدهی های شرکت به خصوص در زمینه مخارج جاری را پرداخت کنیم.

حسن معماری، معاون اجرایی شرکت مقره سازی ساوه در پاسخ به سئوالی مبنی بر مطالبات کارگران گفت: با پرداخت‌هایی که در 2 ماه آخر سال گذشته در زمینه عیدی سال های 95 و 96 و نیز حقوق معوق آنها انجام شد، به نوعی مانع از این شدیم که کارگران با تنگنای مالی مواجه شوند و تلاش هیات مدیره نیز بر این است که با تداوم فعالیت این کارخانه، بخشی از کارگران به عرصه کار و تولید باز گردند و اگر چه در تعطیلات نوروز نیز حدود 42 تن از کارگران به کار بازگشتند.

او گفت: در شرایط کنونی، کارخانه هزینه های بسیاری را متحمل شده و این درحالی است فروش تولیدات نیز، روند مطلوبی ندارد.
او در  ادامه افزود: قرار است در روزهای آتی، در نشست هیات مدیره شرکت مقره سازی تصمیم هایی جدی برای تغییر روند تولید و تلاش برای تکمیل کالاهای نیمه ساخته اتخاذ شود که امید است مطالبات کارگران و رونق کار و تولید به جریان افتد.
معاون اجرایی شرکت مقره سازی ساوه همچنین از تلاش این شرکت برای ایجاد ساز و کاری برای آن دسته از کارگرانی که چند ماه بیشتر تا بازنشسته شدن زمان ندارند، سخن گفت و افزود: در پی ایجاد شرایطی برای این افراد هستیم تا بتوانند از مزیت بازنشستگی بهره مند شوند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment