ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اخراج ١٥١ کارگر خدماتی شهرداری مریوان بدون اطلاع قبلی!

اخراج ١٥١ کارگر خدماتی شهرداری مریوان بدون اطلاع قبلی!

اخراج کارگران شهرداری مریوان
ایران- کارگری

اخراج ١٥١ کارگر خدماتی شهرداری مریوان بدون اطلاع قبلی!

بنا به گزارش خبرگزاریها ١٥١ کارگر خدماتی شهرداری مریوان بدون اطلاع قبلی از کار اخراج و به جمع بقیه بیکاران پیوستند.
طبق گزارشات ارسالی، شهرداری مریوان طی تصمیمی اقدام به اخراج ١٥١ کارگر خدماتی کرده است.

یک منبع آگاه از شهرداری مریوان گفت: تعدادی از کارگران اخراج شده سابقه چندین ساله دارند و قرار است این تعداد نیز افزایش یابد.
همین منبع در ادامه افزود: شهرداری بدون اطلاع قبلی و از طریق تماس تلفنی اقدام به اخـراج کارگران خدماتی نموده و دلیل اخـراج آنان را بدهی شهرداری و عدم توانایی پرداخت حقوقشان عنوان کرده است.
او اضافه کرد: اخراج کارگران یاد شده درحالی صورت گرفته است که چندین ماه است که حقوقی به این کارگران و دیگر کارگران پرداخت نشده است.
اسعد شیخ‌عطاری، رئیس شورای شهر مریوان مهرماه سال جاری، در گفتگو با خبرگزاری دولتی “تسنیم”، در پاسخ به این سئوال که چرا حقوق کارگران شهرداری مریوان پرداخت نشده است، گفته بود: دلیل آن کمبود اعتبارات و این مشکل هم به عملکرد شهردار و شورای شهر قبلی برمی‌گردد و میزان بدهی شهرداری مریوان تقریباً ٣٠ میلیارد تومان شاید بالاتر نیز باشد.

باید یادآوری کنیم که این کارگران در حالی اخراج شدەاند کە طی ٩ ماه گذشتە از آغاز فصل بهار هیچ گونە حقوقی دریافت نکردەاند.

قبل از این نیز در گزارشی اعلام شده بود کە کارگران شهرداری مریوان از آغاز سال ١٣٩٦ تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکردەاند و مسئولین پاسخگوی خواستەهای آنها نیستند.

یکی از کارگران شهرداری مریوان کە بە دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود بە خبرنگاران گفت: هر کارگری کە برای دریافت معوقەهای خود اعتصاب و یا اعتراض کند وی را بە کمیتە انظباطی تحویل دادە و در صورت تکرار اتهام ایجاد اختشاش بە وی وارد نمودە و وی را تهدید بە تحویل دادن بە ادارە اطلاعات می کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment